ساعت شنی توافق نهایی فعال شد؟ / آخرین خبرها از پاسخ ارسالی ایران به اروپا

ارسال پاسخ برجامی ایران به پشنهاد اتحادیه اروپا ، خبرهای رسانه ای متعددی را در پی داشت.

نشریه پولیتیکو درباره پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای، در گزارشی نوشت: طبق گفته یک مقام ارشد غربی، پاسخ ایران، شامگاه دوشنبه به وقت ایران توسط اتحادیه اروپا دریافت شده است و بیشتر روی مسائل باقی‌مانده مرتبط با تحریم‌ها و تضمین‌ها بر سر تعاملات اقتصادی متمرکز است.

به گزارش ایسنا ، در ادامه این گزارش طبق گفته این مقام غربی ادعا شده است که پاسخ ایران خواسته‌های بیشتری در زمینه تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره منشا ذرات مواد هسته‌ای که پیش‌تر کشف‌شده توسط بازرسان آژانس طی سال‌های گذشته در محل‌های مختلف، مطرح نمی‌کند. تهران با این تحقیقات مخالفت کرده و اصرار دارد توافق هسته‌ای تنها در صورتی می‌تواند احیا شود که این تحقیق توسط آژانس، برای همیشه مختومه اعلام شود.

به گزارش جماران ، استفانی لیختنشاتین خبرنگار پولتیکو نوشت: پاسخ ایران توسط اتحادیه اروپا دریافت شد. یک منبع می گوید: «هیچ چیز بسیار تحریک برانگیز در آن وجود ندارد. » ظاهراً چیزی در مورد بحث پادمان در پاسخ ایران وجود ندارد؛ بیشتر بر تحریم ها و تضمین ها متمرکز است.

مشاور تیم مذاکره: بیش از قبل به توافق نزدیک هستیم

از سوی دیگر ،مشاور تیم مذاکره ایران نیز به الجزیره عربی گفت : ایران در پاسخ خود دغدغه هایش را بیان کرده ، اما حل مسائل باقی مانده سخت نیست. مرندی، ادامه داد : آن دغدغه ها بر پایه خطاهای گذشته آمریکا/اروپا هستند. وی افزود : نمی توانم بگویم که توافقی خواهد بود، ولی ما بیش از قبل {به توافق} نزدیک هستیم.
یک مقام ایرانی: انتظار دریافت پاسخ تا دو روز آینده

همزمان ، یک منبع مطلع به ایسنا گفت : انتظار است تا دو روزآینده به طور متقابل پاسخ طرف مقابل را دریافت کنیم.

آمریکا : پاسخ خود را خصوصی به اتحادیه اروپا ارائه خواهیم کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ما پاسخ خود را به صورت خصوصی به جوسپ بورل نماینده اتحادیه اروپا ارائه خواهیم کرد. به گزارش ایرنا ، ند پرایس ند پرایس ، عصر دوشنبه به وقت محلی در نشستی خبری در جمع خبرنگارانگفت : تنها راه بازگشت متقابل به پایبندی به برجام این است که ایران خواسته های غیرقابل قبول را که فراتر از محدوده برجام هستند، کنار بگذارد.

ساعت شنی توافق نهایی فعال شد؟ / روایت خبرنگار پولتیکو از محتوای پاسخ ارسالی ایران به اروپا

بیشتر بخوانید :

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1662596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =