«۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با کیارستمی» سیف‌الله صمدیان اکران می‌شود/ عکس

«۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با کیارستمی»  اثری قوی و ماندگار سیف‌الله صمدیان که حاصل بیش از بیست و پنج سال هم‌کاری و هم‌سفری با عباس کیارستمی است اکران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با کیارستمی» اثری قوی و ماندگار از سیف‌الله صمدیان که حاصل بیش از بیست و پنج سال هم‌کاری و هم‌سفری با عباس کیارستمی است. این مستند اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز در سال ۲۰۱۶ تجربه کرد و تاکنون در ده‌ها جشنواره سینمایی در سراسر جهان به روی پرده رفته‌است.

این مستند چهارشنبه ۲۶ مرداد در فیلم خانه فرهنگی اردیبهشت اودلاجان خواهد شد. این فیلم بازتاب سادگی، نگاه و مدرنیسم ذاتی خود کیارستمی است و نمونه دیگری از تاثیر او بر فیلمسازی ایران است.

سیف‌الله صمدیان در این مستند بدون مصاحبه و روایت، مخاطب را به سکانس‌هایی از زندگی و کار کیارستمی در مقابل و پشت دوربین می‌برد. این پرتره‌ سینمایی، هنرمندی را به تصویر می‌کشد که رویکرد کم‌نظیرش به هنر و زندگی او را تبدیل به یکی از پرشورترین تحسین‌کنندگان «زندگی» کرده بود.

هدف اصلی این فیلم نمایش ۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه از لحظاتی دیده‌نشده از زندگی و کار عباس کیارستمی است به احترام و به یادگار ۷۶ سال و ۱۵ روز از سفر خلاقانه مردی که در سال‌های هفتاد زندگی‌اش حتی، گویی جهان را از چشم کودکی هفت ساله می‌دید؛ پر از تازگی و شگفتی بی‌آنکه به «روزمره‌گی در نگاه» دچار شود.

چراغ چهارمین شبِ فیلم بزرگداشت کیارستمی در چهل‌وچهارمین شبِ فیلم خانه اردیبهشت اودلاجان، با مستند ارجمند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با کیارستمی» روشن خواهدشد.

کیارستمی

۵۷۲۴۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1662694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =