واکنش اولیانوف به پاسخ ایران: ما راضی هستیم/ توپ در زمین آمریکا است

ایسنا نوشت: نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در گفت‌وگویی عنوان کرد که پیشنهادات ایران به متن نهایی اتحادیه اروپا "سازنده و منطقی" بوده است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی با سی ان ان عنوان کرد که به نظر مسئله تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی " حل و فصل" شده است و ایرانیان در پاسخ اخیر خود وارد این مبحث نشده‌اند.

وی در ادامه گفت: ما راه‌حل خوبی دراختیار داریم که با دقت توسط تروئیکای اروپایی، روسیه و سایر کشورها طرح شده است.

نماینده روسیه در مذاکرات وین در ادامه اظهار کرد که روسیه تضمین‌هایی دریافت کرده که می‌تواند علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به همکاری هسته‌ای خود با ایران ادامه دهد.

اولیانوف در این باره گفت: ما راضی هستیم. تضمین‌ها ارائه شده‌اند.

وی در رابطه با پاسخ ایران به متن پیشنهاد نهایی اتحادیه اروپا هم گفت: من تایید می‌کنم که پیشنهادات بسیار سازنده و منطقی بودند. توپ درحال حاضر در زمین آمریکا است.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تصریح کرد: امیدوارم واشنگتن به طور مثبت واکنش نشان دهد. به احتمال زیاد این هفته یا هفته آینده نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران برگزار بگیرد.

وی تاکید کرد که ایران طی روند اصلاح طرح احیای توافق هسته‌ای پیشنهاد تقویت ضمانت‌های مربوط به حفظ توافق در آینده را مطرح کرده است.

311311

کد خبر 1662941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =