۵۴ واحد تولیدی استان آذربایجان‌غربی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی با اشاره به بر گزاری جلسه بررسی وضعیت صنایع آلاینده استان گفت : جلسه بررسی وضعیت صنایع آلاینده این استان در دوره مالیاتی بهار سال ۱۴۰۱ برگزار شد و ۵۴ واحد تولیدی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سعید شهند افزود : در پایش های انجام شده از واحدهای صنعتی این استان، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ پرونده ۷۶ واحد صنعتی، خدماتی و ... به منظور بررسی، به این کمیته ارجاع داده شده است که با توجه به مستندات موجود و بررسی های انجام شده ۵۴ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در لیست صنایع آلاینده محیط زیست آذربایجان غربی قرار گرفته اند و لیست آنها برای اجرای قانون، به معاونت محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارسال شده است.
وی تصریح کرد : برای واحدهای آلاینده این دوره ، اخطاریه مشمولیت صادر شده است که در صورت عدم رفع آلایندگی، در دوره بعدی نیز در لیست صنایع آلاینده قرار خواهند گرفت.
شهند خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰(مالیات سبز) واحدهای تولیدی، صنعتی معدنی و خدماتی که به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست، حدود مجاز و استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند، در صورتی که در مهلت زمانی تعیین شده ، نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام ننمایند، بر اساس معیارهایی نظیر شدت، مدت، نوع و مکان آلایندگی با نرخ های نیم درصد، یک درصد و یک و نیم درصد به ماخذ فروش کالا یا خدمات، مشمول عوارض سبز می شوند.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1662993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =