آخرین خبرها از مشاهده اولین مورد ابتلا به آبله میمونی در ایران

ایسنا نوشت: وزیر بهداشت آخرین اقدامات این وزارتخانه در حوزه مقابله با بیماری آبله میمونی را تشریح کرد.

بهرام عین‌الهی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به پرسشی درباره مورد مشاهده‌شده از ابتلا به آبله میمونی در کشور، اظهار کرد: ما نگرانی‌هایی در این زمینه داشتیم و برای همین از افرادی که از نقاط آلوده به کشور وارد می‌شدند نمونه‌برداری می‌کردیم و تا به دیروز موردی نداشتیم و فقط دیروز بود که یک خانم از اهواز که همسرش به تازگی از کانادا بازگشته بود، مشغول رصد کردن این مورد هستیم و پایگاه‌های مرزی خود را هم تقویت کرده‌ایم چون متاسفانه در منطقه‌ای قرار گرفته‌ایم که در اطرافش شیوع بیماری‌ها نسبتاً زیاد است.

وی افزود: ما رصد و کنترل خود را اعمال می‌کنیم و اگر موردی بود با آن مقابله خواهیم کرد.

وزیر بهداشت و درمان درباره احتمال پاندمی آبله میمونی گفت: در هیچ جای دنیا به صورت پاندمی در نیامده است و مانند کرونا نگران کننده نیست، اما افرادی که بیماری مستعدکننده دارند باید در این زمینه مراقبت بیشتری به عمل آورند.

وی با اشاره به وضعیت کنترل کرونا در کشور اظهار کرد: ما عمدتاً مردم را تشویق کردیم که امسال حتماً یک بار دوز یادآور را تزریق کنند. وارد فصل سرما می‌شویم و به دلیل اینکه تهویه و فضا کمتر است توصیه می‌کنیم مردم یک بار دوز یادآور را تزریق کنند مخصوصاً آنها که بیماری زمینه‌ای دارند.

وزیر بهداشت همچنین اعلام کرد: ما برای تشویق پزشکان متخصص جهت مراجعت به مناطق محروم بسته‌های تشویقی در رابطه با دریافت کارانه‌ها در نظر گرفتیم و در زمینه جوانی جمعیت هم تصویب شد خانم‌های باردار از ابتدای بارداری تا دوران شیردهی - یعنی دو سال بعد - تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: در حوزه درمان ناباروری، قرار شد در مراکز دولتی تا ۹۰ درصد و مراکز خصوصی ۷۰ درصد هزینه‌های درمانی به مردم پرداخت شود.

بیشتر بخوانید:

پاسخ به ۱۴ سوال مهم درباره آبله میمون

۴۷۴۷

کد خبر 1663152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =