پیگیری مشکل آب شهرکرد از رییس جمهور توسط شورای اسلامی شهر

رییس شورای اسلامی شهرکرد در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور نوشت: رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، مدیران وزرات نیرو در چهارمحال و بختیاری هیچ تدبیر و چاره‌ای برای بحران کم‌آبی ندارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، متن نامه مصطفی حیدری رئیس شورای اسلامی مرکز استان به شرح ذیل می باشد

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

محضر ارزشمند حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین آقای دکتر ابراهیم رئیسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و دعای خیر و آرزوی توفیق روز افزون و سلامتی برای حضرتعالی و دولت‌مردان صدیق و شریف دولت سیزدهم جمهوری اسـلامی ایران؛ همانطور که حضرتعالی مستحضرید هر ساله در زمستان و تابستان مردم فهیم و شریف استان چهارمحال و بختیاری به ویژه شهرکرد مرکز استان با وجود تأمین ۱۱ درصد از آب شُرب کشور، هنوز از آب شُرب محرومند. متاسفانه در سال‌های اخیر، به ویژه امسال( ۱۴۰۱) به دلیل بارش‌های شدید باران و جاری شدن سیلاب، بحران آبگرفتگی و قطع طولانی مدت (چند روزه) آب شرب شرایط را برای زندگی مردم این شهر سخت و تقریبا غیر ممکن نموده، چنان که شهرکرد با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، درحال حاضر فاقد آب شُرب بوده که این اتفاق در سال‌های اخیر به طور متناوب تکرار و موجب گردیده که مردم استان در کنار خسارت‌های حاصل از سیلاب، بی‌آبی و کم‌آبی بخصوص سفره‌های آب زیرزمینی متحمل خسارت‌های فراوانی شده است.

در صورت شایسته بودن مجموعه محترم وزارت نیرو با توجه به وقوع اتفاقات مشابه در سطح کشور و تجارب به دست آمده باید تدبیری اتخاذ می‌نمود که شاهد برون‌رفت همیشگی از این نوع حوادث در سطح استان‌ باشیم، جای بسی تاسف است که مردم عزیز در شهرستان‌های (شهرکرد، بروجن، فارسان) که تقریباً بخش عظیمی از جمعیت استان را پوشش می‌دهند به دلیل عدم تأمین اعتبار مکفی برای احداث و بهره برداری تصفیه‌خانه، درچنین مواقعی از بی‌آبی و کم آبی رنج ببرند، اما در مقابل دولت محترم در اقدامی تامل برانگیز در انتقال آب از استان چهارمحال و بختیاری به استان‌های همجوار اهتمام دارد، در صورتی که انتظار می‌رود طرح انتقال آب بن_بروجن که یک پروژه ملی است و متاسفانه پس از گذشت هشت سال تاکنون به نتیجه نرسیده است، بعنوان مهمترین دغدغه دولت‌مردان به ویژه وزارت نیرو باشد.

ریاست محترم جمهور! وزیر و مدیران وزارت نیرو در کشور و سطح استان مدت‌هاست که از مشکلات بحران آب مطلع می‌باشند، ضمن اینکه بارها تذکرات و توصیه‌های متعددی از سوی مجموعه مدیریت شهری در مقاطع زمانی مختلف به مدیریت آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان اعلام شده است، اما به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح و عدم راهبرد مشخصی، حتی شاید عدم دغدغه‌مندی تدبیر و چاره‌ای برای حل این مشکل مردمی نداشته‌اند.

جناب آقای دکتر رییسی با توجه به اظهار نظر کارشناسان ذیربط یکی از راهکارهای حل مشکل در این برهه زمانی، بهره‌برداری از پروژه ملی آبرسانی بن_بروجن از زاینده‌رود می‌باشد که این اقدام می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان انجام گردد که اگر در انجام آن نیز وقفه ایجاد شود اوج بی‌تدبیری و بی‌کفایتی مدیران و مسئولان این حوزه را نشان می‌دهد.

لذا خواهشمند است دستور اکید فرمایید تا به صورت فوری نسبت به بهره‌برداری هرچه سریعتر انتقال آب شُرب بن_بروجن با کمترین زمان ممکن اقدام گردد، ضمن اینکه به موازات این اقدام عاجل برای جلوگیری از بروز هرگونه حوادث جبران‌ناپذیر، لازم است نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی تصفیه‌خانه مجهز و انتقال کارشناسی شده آب شرب پایدار از سدهای موجود در استان و آب‌های سطحی سودجان، بهشت آباد و... اقدام مقتضی و مساعد معمول گردد.»
و من الله توفیق

48

کد خبر 1663204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =