نداشتن سند رسمی مهم‌ترین مشکل مدیریت شهری محمودآباد است

شهردار محمودآباد نمونه گفت: نداشتن سند رسمی بزرگ‌ترین مشکل این شهر است که با این وضعیت شهرداری هم مفهومی ندارد و باید برای آن تدبیر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سید مهدی بهشتی‌مقدم، شهردار محمودآباد نمونه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که با حضور اعضای شورای اسلامی این شهر و جمعی از اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد، گفت: رسانه‌ها رکن اصلی اطلاع‌رسانی هستند و با انعکاس مشکلات و پیگیری آن‌ها نقش بی‌بدیلی در تامین حقوق شهروندی دارند.

شهردار محمودآباد نمونه با بیان اینکه خبرنگاران صدای رسای مردم هستند، یادآورشد: بسیاری از خبرنگاران به دلیل ارتباط با مردم و تیزبینی در کارها می‌توانند مشاورانی امین برای مدیران شهری باشند تا کارها با شتاب بیشتری صورت گیرد.

بهشتی اضافه کرد: شوراهایی که نگاه جناحی و سیاسی داشته باشند نمی‌توانند فرصت زیادی را برای خدمت‌رسانی داشته باشند که خوشبختانه اعضای شورای این شهر با نگاه خدمت‌رسانی تعامل بسیار خوبی با شهردار دارند.

وی اظهارکرد: شهر محمودآباد با داشتن ۲۵هزار نفر جمعیت از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است و با قرار گرفتن در کنار جاده اصلی و نزدیکی به مرکز استان و نیز آب‌وهوای مطلوب می‌تواند در صورت حمایت از سوی مسئولان ظرفیت‌های خود را شکوفا کند.

بهشتی گفت: متاسفانه بزرگ‌ترین مشکل این شهر نداشتن سند است و با این وضعیت شهرداری هم مفهومی ندارد و بسیاری از چالش‌های دیگر را موجب می‌شود که باید برای آن تدبیر کرد.

وی توضیح داد: امروز برای تغییر یک پیاده‌رو یا اصلاح معابر شهری باید منتظر تصمیم تهران باشیم در حالی که انتظار داریم این اختیارات به استان تفویض شود تا کارها شتاب گیرد.

بهشتی‌مقدم افزود: شهر محمودآباد نمونه از سه طرف قابلیت توسعه و الحاق به بافت دارد و در صورت تحقق این موضوع می‌توانیم بوستان‌های شهری و فضاهای ورزشی را توسعه دهیم.

شهردار محمودآباد نمونه با بیان اینکه آماده اجرای طرح باغ ویلا هستیم، گفت: با داشتن موقعیت خوب آب‌وهوایی و دشت هموار، این منطقه بهترین مکان برای اجرای طرح باغ‌ویلاست تا از خروج سرمایه و انتقال آن به شمال کشور برای خرید ویلا جلوگیری شود و این طرح می‌تواند ضمن پاسخگویی به نیاز گروهی از شهروندان به ایجاد درآمد پایدار شهری هم کمک کند.

بهشتی اجرای برنامه‌های فرهنگی را از اولویت‌های این شهرداری دانست و تصریح کرد: با برگزاری جشن‌های مذهبی در مناسبت‌ها و توسعه برنامه‌های فرهنگی تلاش کرده‌ایم فضای با نشاطی را در شهر ایجاد کمک کنیم که این کار با استقبال خوب شهروندان محمودآباد مواجه شده است.

وی در پایان از تلاش خبرنگاران در انعکاس فعالیت‌های شهرداری محمودآباد نمونه قدردانی کرد.

46

کد خبر 1663502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =