۱ نفر
۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
آتش به جان جنگل مالاک مازندران افتاد

ایرنا نوشت: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بخش کجور نوشهر از وقوع آتش سوزی در منطقه جنگلی مالاک. حدفاصل پول و کوهپر از توابع این بخش کوهستانی خبر داد.

محسن پور داودی روز جمعه گفت که حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز طی گزارش مردمی اطلاع داده شد که در این منطقه آتش به وقوع پیوسته است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بخش کجور نوشهر اظهارکرد: ماموران حفاظت منابع طبیعی با همراهی نیروهای بخشداری ، آتش نشانان شهرداری پول و گروه‌های مختلف مردمی بدون فوت وقت به محل وقوع آتش سوزی شتافتند.

پور داودی بیان کرد: طبق گزارش ها ، کشاورزان این منطقه در حال شخم زنی بودند و پیش از انجام این عملیات اقدام به جمع آوری علف های هرز ، پوسیده و دپوی آن در یک نقطه برای سوزاندن کردند که در نهایت با وزش باد و زبانه کشیدن آتش به نقاط جنگلی سرایت کرد.

وی ادامه داد: هم اینک نیروهای مردمی و آتش نشانان در حال مهار این آتش هستند و سطح عرصه خسارت دیده هم هنوز بر آورد نشده است.

بخش کجور نوشهر با برخورداری از گستره حدود ۸۰ هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی با گونه های ارزشمندی نظیر راش ، بلوط و ممرز زیر پوشش حوزه منابع طبیعی کجور قرار دارد.
این بخش کوهستانی و سردسیر با دارا بودن ۶۴ نقطه روستایی و ۲ نقطه شهری در فاصله حدود ۷۵ کیلومتری نوشهر قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

آتش‌سوزی هولناک در جنگل‌های الجزایر/ ۲۶ نفر کشته شدند

عامل مرگ‌ جنگل‌های پنج هزارساله چیست؟

47231

کد خبر 1663762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =