انتقاد خطیب جمعه قم از «عناد و تمرد افرادی که کنار رهبران می‌زیستند و بعدها ریزش داشتند»

مهر نوشت: آیت الله سعیدی گفت: چطور می‌شود که یک مدعی خط امام بی رحمانه به مدافعان حرم می تازد و در کنار داعش علیه حزب الله موضع گیری می‌کند که این رفتار از سوی این افراد جای تعجب دارد.

سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس این شهر برگزار شد اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود آمر به معروف و ناهی از منکر فقط در عموم می‌تواند مسائل را به دیگران تذکر دهد و قسمت خصوصی زندگی افراد ارتباطی با کسی دیگر ندارد؛ این بدان معنا نیست که افراد در خلوت خود گناه کنند که در صورت اثبات برای برخی از گناهان حد نظر در نظر گرفته شده است.

امام جمعه قم با اشاره به روز جهانی مسجد اظهار داشت: مسجد می‌تواند پایگاه همه کارهای انسان سازی امور دینی و دنیایی افراد باشد و موضوعات انقلابی و بصیرت افزایی و زمینه سازی برای تمدن اسلامی در مساجد می‌بایست مورد توجه باشد و مساجد در پدید آوردن انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته اند و این مسیر همچنان باید ادامه یابند.

سعیدی بیان داشت: داستان افرادی که در کنار رهبران می‌زیستند و بعدها ریزش داشتند و منحرف شدند، عبرت آموز است که عناد، تمرد، دلبستگی به بیگانگان و هوای نفس، غفلت‌ها و اغوای شیاطین و محاسبات غلط برخی از مدعیان اصلاح طلبی را در عمق گمراهی و ضلالت فرو برده است.

امام جمعه قم گفت: تنها راه علاج از این سقوط، مراقبت از نفس است چرا که برخی از بیماری‌ها روحی و نفس در عمق انسان ریشه می دواند که انسان را بعد از ۵۰ سال بدعاقبت می‌کند.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: رفتار برخی از کسانی که روزهای اول انقلاب اسلامی در کنار انقلاب بودند و امروز در این مسیر نیستند نشاندهنده عمق بی معرفتی و عدم مراقبت از نفس سرکش و حاکی از بی اخلاقی است.

سعیدی اضافه کرد: چطور می‌شود که یک مدعی خط امام بی رحمانه به مدافعان حرم می تازد و در کنار داعش علیه حزب الله موضع گیری می‌کند که این رفتار از سوی این افراد جای تعجب دارد.

کنایه‌های امام جمعه قم به میرحسین موسوی و اصلاح‌طلبان

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به مذاکرات برجام اظهار داشت: ایران اسلامی در کنار خنثی کردن تحریم‌ها برای عبور عزتمندانه بر اساس مصحلت و عزت وارد مذاکرات شده است و تیم مذاکره کننده عزتمندانه مسیر دیپلماتیک را طی و پیشنهادات خود را ارائه کرده و طرف مقابل نیز بدنبال اهداف خود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: ایران اعلام می‌کند که آمریکایی‌ها به طور شفاف و کتبی باید برای عبور از تحریم‌ها تضمین بدهند و طی قرارداد کتبی این مسائل را ضمانت کنند تا با جابجایی دولت‌ها این تعهدات متزلزل نشود.

وی تصریح کرد: مردم ما سال‌ها است نسبت به دولت‌های آمریکا بدبین هستند چرا که این دولت‌ها هیچگاه خیر و صلاح ملت ایران را نمی‌خواهند و بدنبال چپاول ملت ما هستند.

سعیدی گفت: راهبرد اصلی ما برای حل مشکلات جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است و با روش‌های داخلی باید جلوی بهانه جویی طرف مقابل را گرفت‌. خطیب جمعه قم تاکید کرد: ایران اسلامی عزتمندانه صریح و روشن در زمینه حل موضوع هسته‌ای در حال تلاش است.

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1663804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =