شایعه  گرانی بنزین جایگاه های شرق کرمان را شلوغ کرد/ اخبار را از مراجع رسمی دنبال کنید

ایرنا نوشت:- یک شایعه فاقد استناد در شرق استان کرمان طی یکی دو روز گذشته افزایش مراجعه به جایگاه‌های سوخت را دامن زد که با بارگیری و تزریق به‌لحظه بنزین، مشکل در این منطقه رفع شد و روال به حالت عادی بازگشت اما گویا برخی دیگر نقاط نیز متاثر از این شایعه قرار گرفته‌اند.

خبرنگار مستقر در شرق کرمان اینچنین روایت می‌کند: اتمام بنزین در یک جایگاه سوخت سبب شکل گیری و تقویت شایعه بی اساسی در برخی گروه های فضای مجازی محلی شد مبنی بر این ادعا که قرار است بنزین هشت هزارتومان شود؛ به دنبال آن مراجعه به سایر جایگاه های سوخت شدت گرفت و صف ها نیز مقابل پمپ بنزین ها ایجاد شد که با مدیریت مدیران محلی و استانی، کار تامین و تزریق بنزین در این جایگاه ها با فوریت انجام و از روز گذشته روال سوختگیری در شرق استان به وضعیت طبیعی رسیده است.
اما خبرنگار ایرنا مستقر در جیرفت گزارش می‌کند که متاثر از شرایط شرق استان و برخی شایعات در آنجا، مراجعه به جایگاه های سوخت نیز طی امروز در جیرفت و چند منطقه دیگر اطراف آن رو به ازدیاد گذاشته و برخی شهروندان تصور می کنند کمبودی در بنزین رخ داده است.

این درحالی است که مدیران متولی در استان می گویند نه شاهد بروز مشکلی در تامین سوخت بوده اند که به کمبود سوخت منجر شود و نه مشکلی در انتقال سوخت وجود دارد؛ لذا مراجعه زیاد از روند معمول به جایگاه ها، خودبه خود می تواند به اتمام سریعتر مخازن جایگاه های سوخت بینجامد لذا شهروندان تنها خبرها را از مراجع و رسانه های رسمی دریافت کنند.

حال آنکه مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان به خبرنگار ایرنا تاکید کرد که مشکلی در تامین و انتقال سوخت وجود ندارد و به دنبال افزایش تقاضا در شرق و برخی مناطق جنوب استان، با تزریق سهمیه بیشتر از روند معمول برای این مناطق، به تقاضای شکل گرفته نیز پاسخ داده شده است.

سید باقر نورالدینی تصریح کرد: مشکلی در تامین سوخت نداریم اما به علت افزایش مراجعان به برخی جایگاه ها، ظرفیت سوخت تعدادی از آنها تمام شده بود که تامین سوخت این جایگاه ها با اولویت اجرایی شده است.

وی درباره علت این افزایش مصرف معتقد است که صرفنظر از برخی شایعات که ممکن است روی بعضی شهروندان تاثیر بگذارد احتمال دارد به علت قرار گرفتن در روزهای پایانی ماه، بعضی شهروندان اقدام به برداشت از سهمیه خود کنند که همین نیز افزایش تقاضا را به دنبال دارد.

پیگیری میدانی خبرنگار ایرنا در جیرفت نیز نشان می دهد که طی امروز از حدود ۲۴ یا ۲۵ جایگاه بیش از ۲۰ جایگاه در حال عرضه سوخت هستند و سوخت مابقی که تمام شده بود نیز بارگیری شده و درحال تزریق است.

خبرنگار ایرنا اما روایت می کند که در برخی جایگاه ها شاهد تشدید صف ها و ازدیاد تقاضا متاثر از شایعه کمبود بنزین بوده است.

شایعه بنزین ۸ هزارتومانی در شرق کرمان و سرایت تقاضا/شهروندان اخبار را از مراجع رسمی دنبال کنند

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان نیز تایید کرد که چهار تا پنج جایگاه در محدوده جیرفت با اتمام ذخیره سوخت در جایگاه مواجه شده بودند که کار انتقال سوخت برای آنها کلید خورده است.

حسین.ک شهروند جیرفتی با انتقاد از وضعیت کنونی گفت: شلوغی صف مقابل جایگاه عرضه سوخت به علت این است که برخی افراد باوجود اینکه نیاز به بنزین ندارند هم آمده اند که مقداری بنزین ذخیره را دریافت کنند؛ حال آنکه با این صف شلوغ، افرادی که واقعا باک خودروشان خالی شده هم دچار مشکل و معطل می شوند.

وی در عین حال تاکید کرد که مسئولان متولی نیز باید بموقع اطلاع رسانی لازم را انجام دهند تا برخی افراد تحت تاثیر شایعات به پمپ بنزین ها هجوم نبرند.

یک راننده تاکسی هم با گلایه از وضعیت صف های بنزین گفت که کسب و کار وی دچار مشکل شده و تصریح کرد: از همشهریان می خواهیم فقط برای تامین نیاز ضروری به پمپ های بنزین مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا مدیران متولی در جنوب استان کرمان می گویند کمبود بنزین در این منطقه ندارند لذا تاکید می کنند از آنجا که کمبود سوختی حادث نشده و مشکلی نیز در انتقال سوخت وجود ندارد، لذا مراجعه غیرضرور به جایگاه های سوخت نیز تنها سبب معطلی بیشتر و تقویت صف خودروها مقابل پمپ بنزین ها خواهد شد.

بیشتر بخوانید:۲۲۰ ۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1664932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =