صادرات تعاونی‌های استان یزد به ۲۲ میلیون دلار رسید

فلاحتی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از افزایش میزان صادرات تعاونی‌های استان یزد خبر داد و گفت: میزان این صادرات در سال ۱۴۰۰ تقریبا به ۲۲ میلیون دلار رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدرضا فلاحتی در نشست خبری که به منظور برپایی نمایشگاه دستاوردهای تعاون استان یزد برگزار شد، گفت: سه‌هزار و ۲۰۵ شرکت تعاونی فعال با عضویت ۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر و با سرمایه بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد ریال در استان یزد فعال هستند که برای ۳۳ هزار و ۱۵۵ نفر در استان شغل ایجاد کردند.

وی ادامه داد: بخشی از این شرکت‌های تعاونی در زمینه صادرات هم فعال هستند که از تعدادی از آنها به عنوان صادر کننده برتر تجلیل شد، همچنین ۸ تعاونی استان در گرایش‌های مختلف امتیاز لازم را در این دوره کسب کردند و به عنوان تعاونی برتر شناخته شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به میزان صادرات تعاونی‌ها در چهار سال اخیر گفت: میزان صادرات تعاونی‌های استان، در سال ۹۶، ۱۶ میلیون و ۹۴۹ هزار دلار، در سال ۹۷، ۲۸ میلیون و ۴۲۵ هزار دلار و در سال ۹۸، ۱۶ میلیون و ۲۲۰ هزار دلار بوده است.

فلاحتی افزود: میزان صادرات تعاونی‌های استان در سال ۹۹، ۱۴ میلیون و ۷۳۵ هزار دلار و در ۱۴۰۰ به بیش از ۲۱ میلیون دلار رسیده است که افزایش این میزان صادرات، نشاندهنده قابلیت حضور و صادرات تعاونی‌ها در عرصه بین المللی است.

وی با بیان اینکه اتاق تعاون به عنوان مجری نمایشگاه نمایشگاه دستاوردهای تعاون فعالیت دارد، گفت: امسال در سطح بسیار وسیعی نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های تعاونی را برگزار می‌کنیم و برای نخستین مرتبه است که این نمایشگاه در سطح ملی برگزار می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: این نمایشگاه اول تا چهارم شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان یزد برگزار می‌شود و از اهداف آن نمایش ظرفیت تعاونی‌ها به مردم و فعالان اقتصادی برای فعالیت و سرمایه‌گذاری و همچنین حمایت مسئولان در حوزه تسهیلات و ایجاد اشتغال است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1664943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =