۰ نفر
۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴
دفترهای مشق در گالری والی ورق می خورند

«دفترمشق» عنوان نمایشگاه تجسمی گروهی است که با هدایت بهنام کامرانی و با همکاری گالری وصال شیرازی از چهارم تا پانزدهم شهریورماه در گالری والی برپا می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهنام کامرانی نمایشگاه گردان نمایشگاه «دفترمشق» گفت:نمایشگاه دفتر مشق در یک بازده زمانی دو ساله با حضور گروهی از شاگردانم در کلاس های آزاد هنر جدید شکل گرفت و هر یک از هنرمندان حاضر در نمایشگاه روی موضوع نمایشگاه براساس رسانه خودش کار کرد.
او افزود: دفتر مشق قابلیت این را دارد که بسیار از مسائل از جمله آموزش و پرورش غلط، مسائل اجتماعی و موضوعاتی چون خاطرات شخصی و گاه خاطرات دردناک آموزشی را در آن مطرح کرد و دراین مجموعه به نوعی می توانیم ویژگی های نسلی را بررسی کنیم.
به گفته کامرانی،در این نمایشگاه آثاری از سمیرا البرز کوه، نازنین بهزادی، شیوه تبار، فائزه خان محمدی، مجتبی روحانی، رایحه سجادیان، نرگس فراهانی، بهروز مسلمی و فرشته همتی دیار جان در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.
بهنام کامرانی در استیمنت این نمایشگاه نوشته است؛«همه ما در دفترهای مشقی که سرشار از خاطرات تلخ و شیرین است مشق نوشته ایم، جایی که کودکی را به بزرگسالی پیوند می دهد. از طرفی دفتر مشق و طراحی آن، بستری برای مطالعه ی مطالب و تصاویر یک نسل است. نسلی پر از امید و هراس، تخیل و تردید، پیروزی و رخوت. دفتر مشق آینه ای از تاریخ و گذار است. صفحاتی که حتی اگر سفید باشند پر از گفتنی ها و ناگفتنی هستند. در یک سو ما و در سویی دیگر والدین،معلم و مدرسه واقع شده اند. حسابها و علوم و دروس و خط خطی ها و نقاشی ها و خلاصه تجسم افکار را می توان در دفاتر مشق دید و بازیابی کرد .
این نمایشگاه تلقی هنرمندانی را نشان می دهد که هر کدام با رسانه های متفاوت و با تاکید بر محتوای فردی و اجتماعی یا هر دو، این موضوع را نشان داده اند: سمیرا البرزکوه با تلقی تازه ای به نقاشی صفحات مشق پرداخته هم از جنبه ای واقع گرا هم از جنبه ای فرم گرا. نرگس فراهانی تورم و تغییر شکل صفحات مشق را به ماده ی سرامیک کشانده است. بهروز مسلمی مَثَلی کهنه و حوادث ناشی از آتش سوزی ها را با عکس دانش آموزان و دفترهای مشق پیوند داده است. فائزه خان محمّدی بر تصاویری علمی از مغز و رابطه اش بر دفاتر مشق تاکید کرده است. نازنین بهزادی با تاثیر از آثار فرانسیسکو گویا لایه هایی از عکس دفترها، سایه ها، طبیعت و حیوانات را در فضایی رازگونه بهم آمیخته است. رایحه سجادیان در نقاشی هایش کاغذ مچاله ی دفتری را در چشم اندازی غریب نشان می دهد، در حالی که با خطوطی از دوخت در هم پیچیده اند. فرشته همتی کلمات و تصاویر موجودات خیالی را در طراحی هایی تاثیر گذار بهم پیوند داده است. شیوا تبار برداشتی از خاطرات و چشم انداز را در ویدیوهایی بر روی دفترهای مشق پخش می کند. آثار مفهومی مجتبی روحانی بر تغییر شکل و کارکرد دفتر مشق و مداد با نگاهی شاعرانه و انتقادی تمرکز یافته است.

نمایشگاه «دفتر مشق» از چهارم تا پانزدهم شهریورماه ماه در گالری والی میزبان علاقمندان خواهد بود.
گالری والی در میدان ونک،خیابان خدامی، پلاک 72 واقع شده است.

5555

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1665530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =