فعال سیاسی اصولگرا : منتظر توافق نباشید / دور تازه‌ای از مذاکرات در راه است

نامه نیوز نوشت:حقیقت‌پور گفت: قطعا محصول نهایی مذاکرات ، نه ایده‌آل ایران خواهد بود نه آمریکا و همین که به حدوسطی رسیده شود، خوب است. ایران تاکنون عاقلانه برخورد کرده است و ارزیابی من این است که مذاکرات جدیدی باید انجام شود تا ابهامات موجود از بین برود.

وضعیت برجام هنوز مبهم است و مشخص نیست اگر قرار است توافقنامه ای میان ایران و طرفین برجام امضا شود، با چه کیفیتی خواهد بود؟

منصور حقیقت‌پور، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع گفت: «هنوز جزئیاتی از تبادل نظرها میان ایران و دیگر طرفین برجام در دست نیست اما از همین اطلاعات غیررسمی به ذهن می رسد که باید خود را برای دور تازه ای از مذاکرات آماده کنیم. به هر حال مذاکره دادوستد است و باید یک چیزی داده شود تا چیز دیگری ستانده شود».

او ادامه داد: «قطعا محصول نهایی مذاکرات نه ایده آل ایران خواهد بود نه آمریکا و همین که به حدوسطی رسیده شود، خوب است. ایران تا کنون عاقلانه برخورد کرده است و ارزیابی من این است که مذاکرات جدیدی باید انجام شود تا ابهامات موجود از بین برود».

فعال سیاسی اصولگرا : منتظر توافق نباشید / دور تازه‌ای از مذاکرات در راه است

بیشتر بخوانید :

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «من عقلی در آمریکایی ها نمی‌بینم؛ شرایطی که در آن گرفتار شده اند، آنها را به سمت توافق سوق داده است. امروز آمریکا در ضعیف ترین شرایط خود به سر می برد. آنها چاره ای ندارند جز آنکه در قبال ایران کوتاه آیند. اکنون با آمریکای ضعیف و فرارکرده از عراق و افغانستان مواجهیم که در جنگ اوکراین هم کاملا شکست خورده است. از طرفی بحران انرژی در غرب گسترده است و غربی ها برای بهبود اوضاعشان چاره ای ندارند جز آنکه با ایران ارتباط برقرار کنند».

حقیقت پور در پایان گفت: «اروپا هم به این نتیجه رسیده است که چرا باید چوب بی عقلی های آمریکا را بخورد و وضعیت سخت اروپایی ها به ویژه در حوزه تأمین انرژی نتیجه پیروی کورکورانه آنها از آمریکاست و حالا فهمیده اند که اطاعت از آمریکا نتیجه ای جز ضرر برایشان ندارد».

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1667812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =