خبر مهم معاون وزیر نفت درباره قیمت بنزین/ چرا سهمیه بنزین خودروها کاهش یافت؟

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه آزاد کارت‌های سوخت شخصی، با هدف مبارزه با قاچاق بنزین صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،جلیل سالاری در یک برنامه تلویزیونی افزود: با توجه به روند افزایشی مصرف بنزین در کشور از یک سو و افزایش اختلاف قیمت بنزین در داخل نسبت به کشورهای همجوار، به حدی که در برخی از کشورهای همسایه قیمت بنزین تا ۴۰ و ۵۰ هزار تومان هم می رسد، شاهد مهاجرت کارت های سوخت به مناطق مرزی هستیم.

وی همچنین گفت: جهت مدیریت و جلوگیری از قاچاق سوخت، تصمیم به کاهش سهمیه های آزاد گرفتیم؛ در کارت سوخت هر شخص، یک سهمیه ۶۰ لیتری با قیمت ۱۵۰۰ تومان و یک سهمیه مازاد وجود دارد و مالکان خودرو، می‌توانند از کارت آزاد جایگاه ها نیز استفاده کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: ارزیابی تراکنش های سامانه در جایگاه های سوخت نشان می دهد، خودروهای شخصی بین ۲ تا ۳ درصد از سهمیه نرخ دوم خود استفاده و مابقی نیاز خود را با استفاده از کارت های آزاد موجود در جایگاه های سوخت، تامین می کنند که کارت جایگاه داران به وفور در جایگاه ها یافت می شود.

وی ادامه داد: با افزایش مهاجرت کارت های سوخت به مناطق مرزی، عمده این سهمیه آزاد در این مناطق تخلیه می شود که به افزایش قاچاق سوخت دامن زده است.

بیشتر بخوانید:

سهمیه دوم بنزین تغییر کرد/ اعلام میزان جدید سهمیه‌ها در کارت‌های سوخت

کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت شخصی

خبر مهم معاون وزیر نفت درباره قیمت بنزین/ چرا سهمیه بنزین خودروها کاهش یافت؟

خودروها عملاً در طول یک ماه سه هزار کیلومتر جابجا نمی شوند که بخواهند از ۲۵۰ لیتر سهمیه نرخ دوم استفاده کنند؛ ‌ این مسئله از گذشته مطرح بوده و تصمیم کاهش سهمیه نرخ دوم، چالشی را ایجاد نخواهد کرد.

سالاری درخصوص شرایط خاص مانند ایام افزایش مسافرت ها توضیح داد: هر تلمبه در جایگاه های سوخت، دو کارت آزاد دارد که ۱۰ هزار لیتر سهمیه دارند و افراد می توانند از کارت های آزاد موجود در جایگاه ها استفاده کنند.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی در پایان تاکید کرد: هیچ گونه افزایش قیمت بنزینی پس از کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی، رخ نخواهد داد.

بر اساس اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، ‌ از ماه آینده سهمیه آزاد بنزین خودروهای شخصی از ۲۵۰ لیتر به ۱۵۰ لیتر کاهش خواهد یافت.

۲۲۳۲۲۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1668333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بابک IR ۰۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  47 2
  چون قرار است بنزین گران شود
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  53 1
  اولین افزایش قیمت بنزین در دولت رئیسی با استفاده از متد کلک رشتی کلید خورد.
 • حمید ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  21 1
  عجب
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  50 1
  من نمیدونم چرا باید چوب قاچاق وگرونی بنزین در کشور های همسایه رو ما بخوریم ولی هیچ بهره مندی از دیگر منابع رفاهی موجود در همون کشور ها نداشته باشیم ! اونا همه چیز دارن ی بنزبنشون گرونه ! ما هیچ چیز نداریم ی بنزینمون ارزونه ، اونم مثلاً!
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  48 1
  میخوایین گرون کنین مردم رو خر فرض نکنین ، قاچاق و قیمت بنزین در سایر کشورها و ... همه اش بهونه است انگار مردم رو بچه فرض کردن خودتونید
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  30 1
  خب دیگه تک نرخیش کنید بره دیگه چرا دروغ میگید برای شماها که میتونین 1500 با 3000 تومن چه فرقی داره؟ ما بدبختا هم ی روز یا از گشنگی میمیریم یا تشنگی!
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  15 1
  خب دیگه تک نرخیش کنید بره دیگه چرا دروغ میگید برای شماها که میتونین 1500 با 3000 تومن چه فرقی داره؟ ما بدبختا هم ی روز یا از گشنگی میمیریم یا تشنگی!
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  5 2
  👍
 • GB ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  28 0
  کی می شه با هدف مبارزه با قاچاق از دست این تصمیم گیران خلاص شویم؟!
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  25 2
  برای چی بنزین قاچاق میشه؟ چون توو کشورهای همسایه بنزین گرونه توو ایران ارزونه؟ نه. چون ارزش پول ملی هرروز افت میکنه میگین اونور آب بنزین گرونه. اونجا چند ساله قیمت بنزین ثابته.
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  29 1
  اگه بنزین اونجا ۴۰ هزار تومنه بخاطر اینه که پول ایران ارزش نداره که اونم مقصرش خودتونین وگرنه با توجه به درامد مردم اون کشور و رفاهی که دارن و ماشینی که سوار میشن بنزینشون از ما ارزونتره. فکر میکنین با کی طرفین؟
 • موسی IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  14 0
  به نظر من جایگاهای پمپها نظارت بشه چون در جایگاه کرد مادری که دارند به سوخت برا میدهند به خصوص در جایگاهای بلوچستان سه راهی نیکشهر کنارک چابهار دو راهی تنگ سه راهی نگور زر اباد چون هیچ نظارتی نیست بنزین کارت جایگاه را به نرخ گران میفروشند