این زائران مشمول تخفیف ۵۰ درصدی بلیت اتوبوس‌های اربعین می‌شوند

معاون حمل و نقل وزیر راه وشهرسازی گفت: زائرانی که از ۱۱ تا ۲۳ شهریور از ۶ پایانه مرزی به کشور بازگردند نه فقط مشمول افزایش ۷۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس نمی‌شوند بلکه تخفیف ۵۰ درصدی هم بر روی نرخ بلیت آن‌ها داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شهریار افندی زاده در برنامه تلویزیونی درباره آخرین وضعیت آخرین وضعیت فروش بلیت اربعین در حوزه حمل ونقل جاده‌ای گفت: فروش بلیت اتوبوس به تمامی پایانه ها از ۱۱ شهریور آغاز شده است. ۲۴۰۰ شرکت‌های حمل و نقلی در این بخش وجود دارد که اقدام به جابه جایی مسافران در حوزه بین شهری جاده ای می کنند.

وی ادامه داد: از روز گذشته ۱۱ شهریور سایت‌ها بارگذاری بلیت را شروع کرده اند و تا دو روز آینده بارگذاری را ادامه می دهند تا به مرور مشکل در تهیه خرید بلیت اینترنتی رفع شود.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال تقاضای سفر ۵ میلیون نفری به سمت کربلا و عراق داشته باشیم که این تقاضای سفر شامل ۵ تا ۶ درصد در بخش هوایی و ریلی و ۹۴ درصد بخش جاده‌ای است. یک و نیم میلیون نفر از طریق حمل نقل عمومی اتوبوس جابه جا خواهند شد، بنابراین برای مدیریت بهتر فروش بلیت های اتوبوس را که قرار بود از ۱۵ شهریور آغاز شود را به ۱۱ شهریور موکول کردیم.

افندی زاده افزود: ۶۰ درصد ناوگان موجود به سمت پایانه‌های مرزی برای جابه جایی زائران حرکت خواهد کرد از سوی دیگر ما به مدیران شرکت های حمل و نقلی اعلام کرده ایم که سفرهای برنامه‌ای به سمت سفرهای فوق العاده در صورت نیاز متقاضیان تغیر دهند. همچنین اجازه داده شد که ۵۰ درصد فروش اینترنتی باشد و تمامی شرکت‌ها بارگذاری را انجام دهند و ما توانسته ایم ۱۸۰ سرویس به سمت پایانه‌ها هدایت کنیم.

معاون حمل و نقل وزیر راه وشهرسازی درباره وضعیت قیمت بلیت ها در بخش های حمل ونقلی ادامه داد: در حمل و نقل ریلی افزایش قیمت نخواهیم داشت و در بلیت های هواپیمایی هم نرخ رفت و برگشت برای زائران تهران نجف و تهران بغداد ۶ میلیون تومان تعیین شده که از نرخ کنونی بلیت های این مسیر طبق دستور وزیر راه و شهرسازی کاهشی بوده است. سازمان هواپیمایی به تمام ایرلاین ها دستور داده فروش از طریق سایت باشد و دفاتر فروش بلیت را انجام نمی‌دهند

افندی زاده بیان کرد: در حمل ونقل جاده ای، چون یک و نیم میلیون نفر است و اکثر جابه جایی ها یک سر خالی است نرخ ها ۷۵ درصد افزایش یافته است اما اگر مسافری از ۱۱ شهریور تا ۲۳ شهریور از هر ۶ پایانه مرزی بازگردد نه فقط مشمول افزایش ۷۵ درصدی بلیت نمی شود بلکه ۵۰درصد کاهش نرخ بلیت نسبت به قیمت فعلی هم شامل حال آنها خواهد شد. در بخش ریلی هم افزایش قیمت نداشته ایم و بلیت های مسیر کربلا هم فعلا امسال به صورت کاروانی فروخته خواهد شد.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1669548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =