نحوه ارسال برگ تردد ویژه اربعین چگونه است؟

ایسنا نوشت: سخنگوی فراجا اعلام کرد که برگ تردد ویژه اربعین یا همان گذر موقت اربعین حداکثر ظرف ۷۲ ساعت و از طریق اداره پست به آدرس متقاضیان ارسال می‌شود.

سردار مهدی حاجیان درباره زمان ارسال برگ‌های تردد ویژه اربعین گفت:‌برگ‌های تردد ویژه اربعین یا همان گذر موقت اربعین حداکثر ظرف ۷۲ ساعت و از طریق اداره پست به آدرس متقاضیان و مشتاقان حضور در راهپیمایی عظیم و معنوی اربعین حسینی (ع) تحویل می‌شود.

وی درباره نحوه تقاضا برای دریافت این برگ‌ها نیز گفت:‌ مردم عزیز برای درخواست برگ تردد ویژه اربعین صرفا به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و به هیچ وجه به مراکز صدور گذرنامه مراجعه نکنند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، سخنگوی فراجا گفت: مراجعه به مراکز صدور گذرنامه صرفا برای تمدید مهلت اعتبار گذرنامه های فاقد اعتبار است.

چه کسانی می‌توانند برگ تردد دریافت کنند؟

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، شهروندان متقاضی صدور گذرنامه که قبل از این فاقد گذرنامه بوده یا تاریخ صدور گذرنامه‌هایشان مربوط به قبل از ششم شهریور ماه سال ۱۳۹۱ است، می‌توانند برای اخذ خدمات به «دفاتر پلیس + ۱۰ » مراجعه کنند. این افراد می‌توانند با دریافت «برگ ویژه اربعین» به‌عنوان سند مسافرتی و به جای گذرنامه، از مزایای یک بار تردد مرزی به مقصد عتبات عالیات در ایام اربعین سال جاری با هزینه‌ای معادل یک دهم گذرنامه‌های عادی بهره‌مند شوند.

اعتبار برگ‌های تردد چقدر است؟

اما اعتبار این برگ‌های تردد یا همان برگ‌گذر ویژه چقدر است و تا چه زمانی می‌توان از آن استفاده کرد؟ این یکی از پرتکرارترین پرسش‌های مخاطبان ایسنا بود که خبرنگار ما آن را از رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا پیگیری کرده است.

سردار علی ذوالقدری پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه برگ گذر ویژه اربعین با یک دهم هزینه گذرنامه بین‌المللی صرفا برای کشور عراق و مراسم اربعین صادر می‌شود، گفته بود: این موضوع مهمی است و مردم باید بدانند که این برگ‌های گذر ویژه صرفا برای سفر به کشور عراق در ایام اربعین است.

وی درباره مدت اعبار برگ‌های گذر ویژه تردد نیز گفته بود: طبق توافقی که میان ما و طرف عراقی وجود دارد، برگ گذر ویژه اربعین برای زائران صادر خواهد شد. صدور این برگه‌ها توسط مراکز پلیس + ۱۰ انجام می‌شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا ادامه داد:‌ برگه‌های تردد پس از اتمام مراسم اربعین دیگر اعتباری نخواهد داشت. دارندگان این برگه‌ها تنها تا روز اربعین اجازه خروج از ایران و ورود به عراق را خواهند داشت. این افراد می‌توانند پس از اتمام سفر خود در کشور عراق به ایران بازگردند. البته باید توجه شود که این گذرنامه از تاریخ خروج از ایران در کشور عراق یک ماه اعتبار خواهد داشت. پس زائران باید حتما به دو نکته توجه کنند، اول اینکه اگر دارای چنین برگه‌ای هستند تا قبل از اربعین از کشور خارج شوند و دیگر اینکه حداکثر یک ماه امکان حضور در کشور عراق را خواهند داشت.

4747

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1669568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =