اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای مرمت و ساماندهی دو باغ تاریخی کرمان

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای مرمت و ساماندهی باغ شاهزاده ماهان و باغ موزه هرندی کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فریدون فعالی گفت: برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری پایگاه جهانی باغ شاهزاده ماهان ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که کمک شایانی به جذب و ماندگاری گردشگران می‌کند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: استان کرمان به لحاظ داشتن باغ‌های تاریخی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد که مهم‌ترین آن‌ها باغ تاریخی ماهان بوده که جزو ۹ باغ تاریخی ثبت شده و در فهرست میراث جهانی کشور نیز است.
او به باغ موزه هرندی کرمان نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با اختصاص اعتبار برای ساماندهی این باغ تاریخی روند مرمت و آماده‌سازی آن برای حضور بیشتر گردشگران افزایش می‌یابد.
فعالی از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال ویژه ساماندهی موزه‌های سطح استان کرمان خبر داد و گفت: از آنجایی که موزه‌ها برای اهدافی همچون آموزش و پژوهش، جذب گردشگر، معرفی و نمایش فرهنگ، هنر و تاریخ استان راه‌اندازی شده‌اند و رسیدن به این اهداف نیازمند اعتبار کافی است بنابراین با قرار دادن این طرح در مصوبات سفر ریاست جمهور به استان کرمان توانستیم تا حدودی این اعتبار را تامین کنیم.
او افزود: اعتبارات مذکور در سفر ریاست جمهور به استان کرمان اختصاص یافته است.
46
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1669982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =