پرداخت ۲۳هزار و ۴۵۰فقره وام قرض الحسنه در قزوین

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: در سال جاری ۲۳هزارو ۴۵۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ هزار و ۵۳میلیاردتومان به افراد متقاضی پرداخت شده که سقف تسهیلات بین ۵۰ تا ۲۰۰میلیون تومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ کاوه نایینی، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز بانک‌داری اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد بانک مهر ایران گره گشایی از مشکلات افراد کم درآمد و زنان سرپرست خانوار است تا به توانمندسازی کمکی کرده باشیم.

او افزود: در سال جاری ۲۳هزارو ۴۵۰فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ یک‌هزار و ۵۳میلیارد تومان به افراد متقاضی پرداخت شده که سقف تسهیلات بین ۵۰ تا ۲۰۰میلیون تومان بوده است.

این مسئول رویکردهای اصلی این بانک را حمایت از مددجویان کمیته امداد، بنیاد برکت، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار و سایر سازمان‌های مردم‌نهاد و نهادهای حمایتی اشتغال‌زایی، کارآفرینی و اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری بانک مهر ایران و صندوق و نوآوری و شکوفایی دانست.

نایینی با اشاره به حوزه مسئولیت اجتماعی ادامه داد: موضوع مشارکت در طرح شهید سلیمانی وزارت بهداشت و خرید ۲۵هزار قلم تجهیزات پزشکی در کشور برای مقابله با کرونا به ارزش ۳۰۰میلیارد ریال از کارهای انجام شده در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران یادآور شد: در استان قزوین ۳۹۱فقره وام ازدواج به مبلغ ۵۱میلیارد و ۵۷۰میلیون‌تومان و ۲۸۵فقره وام فرزندآوری به مبلغ ۱۰میلیارد و ۷۴۰میلیون‌تومان در سال جاری پرداخت شده است.

این مقام مسئول همچنین از جمله برنامه‌های اجرا شده توسط این بانک را تحت پوشش بیمه حوادث قرار دادن ۵۰۰هزار خانه روستایی در سطح سه استان و مشارکت در بیمه حوادث ۵میلیون و ۳۰۰هزار خانه روستایی سراسر کشور در سال‌های۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، مشارکت در ساخت بیمارستان۳۰۰تخت‌خوابه بیماران اعصاب و روان با اعتبار ۲۵میلیاردریال، احداث ۴مدرسه، ۳خانه بهداشت روستایی آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه و پرداخت ۲هزارفقره تسهیلات قرض‌الحسنه در کشور، برشمرد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در قزوین بیان کرد: توسعه فرآیند غیرحضوری اعتبار سنجی و اخذ وثایق الکترونیکی، اصلاح اساسنامه و توسعه بانک‌داری قرض‌الحسنه، رونمایی از فرابانک، کاهش و حذف کارمزد ثابت از ۴درصد به صفردرصد، حذف شعب ناکارآمد و حرکت به سمت یک پلتفرم جامع از اهدافی است که در سال جاری به آن پرداخته می‌شود.

کد خبر 1670770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =