۵۸۸روستا در قزوین از نعمت گاز برخوردار هستند

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در عملیات اجرایی گازرسانی در استان، تاکنون ۵۸۸روستا از تسهیلات گاز برخوردار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی حجتی‌پور، مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تحقق شعار سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی»، اظهارکرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر و ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، باعث بهبود عملکرد و ارتقای فرآیندها در استان شده است.

او افزود: فاز اجرایی نشت‌یابی خطوط گاز با استفاده از پهباد آغاز شده و اجرای سامانه هوشمند ردیابی دریچه‌های حوضچه‌های شیرهای گاز، عقد قرارداد طراحی و ساخت فیلترهای یکپارچه المنتی سیلیکونی و ساخت پوشش شفاف عایق حرارتی و تست عملکرد آن از فعالیت‌هایی است که با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا می‌شود.

حجتی‌پور گفت: طرح «هیتر باکس» با ۶۰۰میلیون تومان، ردیابی دریچه‌های حوضچه های شیر گاز با ۴۳۱میلیون تومان و ساخت پوشش شفاف عایق حرارتی با ۲۷۶میلیون تومان عملیاتی می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: گازرسانی ۷روستا با اعتباری بالغ بر ۱۳میلیارد تومان و ۴۴واحد تولیدی و صنعتی با ۵میلیارد و ۲۰۰میلیون‌تومان امسال در هفته دولت به پایان رسید و عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳روستا با ۸۸میلیاردتومان نیز آغاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین بیان کرد: ۸۲۳ روستای دارای سکنه در استان قزوین وجود دارد که تاکنون ۵۸۸روستا از تسهیلات گاز برخوردار شده‌اند و ۱۵۰روستا نیز در دست بررسی و مطالعه است که ۱۳۳روستا در اولویت کازرسانی قرار دارد.

او گفت: گازرسانی به محور چوقور با ۲۱روستا بسیار سخت و پرهزینه است زیرا از مناطق محروم و کوهستانی می‌باشد که این پروژه در دستور کار است و تا پایان سال تلاش می‌کنیم سه روستای این منطقه از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار شوند.

این مسئول با تاکید بر جدی گرفتن آموزش و فرهنگ‌سازی، بیان کرد: با برگزاری ۳۱هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی توانستیم در رتبه‌بندی آموزش نیروی انسانی در میان ۵۴شرکت تابع شرکت گاز در کشور رتبه ششم را کسب کنیم و همچنین آموزش به دانش‌آموزان در مدارس را امسال با جدیت بیشتری پیگیری می‌کنیم.

حجتی‌پور اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌های واحدهای مسکونی، تجاری و اداری را از دیگر اولویت‌های این شرکت دانست و افزود: در سال گذشته ۱۵۲موتورخانه با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و ۶۳۷میلیون‌تومان و امسال ۱۴۶موتورخانه با یک‌میلیارد و ۲۰۰میلیون‌تومان بهینه‌سازی شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از مدیران دستگاه‌های اجرایی و صاحبان خانه‌های مسکونی درخواست کرد از این طرح که به صورت رایگان اجرایی شده و برای هر واحد ۱۰۰میلیون تومان و ادارات تا یک‌میلیارد تومان یارانه پیش‌بینی شده استقبال کنند تا بهینه‌سازی موتورخانه‌ها را با سرعت بیشتری اجرا کنیم و مصرف سوخت کاهش یابد.

48

کد خبر 1671227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =