۰ نفر
۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
چرا نصب دوربین در اتاق عمل اجباری می‌شود؟

نامه‌ای به امضای سرپرست مرکز نظارت و اعتبار بخشی امور درمان با موضوع نصب دوربین در اتاق عمل مراکز درمانی در سراسر کشور منتشر شده است که چالش‌برانگیز به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین، علی سالاریان، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور دراین‌باره به خبرآنلاین می‌گوید: متاسفانه گزارش‌ها و شکایات از حضور افرادی غیر ذی‌صلاح با عناوینی مثل دستیار پزشک و امثال این بسیار زیاد شده است،‌ و به‌طور کل افرادی که نباید در اتاق عمل حضور داشته باشند،‌ چه برسد که در کار و پروسه عمل دخالت هم داشته باشند. براین اساس علی رغم اینکه می‌دانیم ممکن است این کار مضراتی هم داشته باشد، ترجیح دادیم فواید آن‌را در نظر بگیریم و چنین موضوعی را تصویب و ابلاغ کنیم.

او ادامه می‌دهد: همه تاکید ما این است که برای حفظ حریم بیمار دوربین‌ها طوری تنظیم شود که فقط روی چهره افرادی که در اتاق عمل حضور دارند و یا رفت‌وآمدها در اتاق عمل را ثبت و ضبط کند و ابدا از بیمار و بدن او تصویری ثبت نشود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در پاسخ به این سوال که آیا آماری از شکایت‌ها از حضور افراد غیرذی‌صلاح در اتاق عمل دارد،‌ می‌گوید: متاسفانه عدد گزارش‌هایی که دریافت کرده‌ایم، نگران کننده است.

این مقام مسئول با این توضیح که پزشکان زیادی در کشور مشغول به‌خدمت هستند، اظهار می‌کند: درباره آزارهای کلامی و غیراخلاقی نمی‌توانم کامل رد کنم و بگویم هیچ موردی نداشته‌ایم اما با اطمینان می‌گویم که این موارد خیلی نادر است.

جزئیات بیشتر این مطلب را اینجا بخوانید.

4747

کد خبر 1671757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =