انیمیشن ایرانی جواد عزتی و پژمان جمشیدی را از دور رقابت کنار زد

انیمیشن ایرانی «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش در هفته گذشته با فروش ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی جایگاه دوم گیشه را به دست آورد و در فروش تنها ۳۰۰ میلیون تومان با «ابلق» اختلاف داشت. این انیمیشن تنها در دو هفته توانست از «دوزیست» با بازی جواد عزتی و پژمان جمشیدی پیشی بگیرد.

مهسا بهادری: در هفته‌ای که گذشت، مجموع فروش فیلم‌های سینمایی ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که بخش اعظمی از این سهم گیشه به سه فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار، انیمیشن «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیر اندیش و فیلم «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد اختصاص یافت.

در هفته‌ای که گذشت «ابلق» سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، «پسر دلفینی» دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و «دوزیست» دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به خود اختصاص داد و در سه جایگاه دوم فیلم‌ها نیز «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی با دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جایگاه چهارم، «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده با ۹۹۵ میلیون تومان جایگاه پنجم و «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی و با فروش ۶۵۰ میلیون تومان، جایگاه ششم گیشه را به خود اختصاص داد.

انیمیشن ایرانی جواد عزتی و پژمان جمشیدی را از دور رقابت کنار زد

چرا فروش سینما افزایش پیدا کرد؟

دو هفته پیش مجموع فروش فیلم‌های سینمایی رقمی حدود ۱۲ میلیارد تومان بود اما در هفته‌ای که گذشت فروش فیلم‌ها به ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید که یکی از علل این موضوع اکران چند فیلم سینمایی تازه از جمله، «شین»، «نمور» و «بانک‌زده‌ها» بود که رونق خوبی به گیشه‌ها بخشید.

انیمیشن ایرانی جواد عزتی و پژمان جمشیدی را از دور رقابت کنار زد

قیمت‌های شناور به داد سینما می‌رسد؟

شورای صنفی نمایش هشتم شهریور بود که از شناور شدن قیمت بلیت سینماها به مدت سه ماه خبر داد و حالا جزییات این طرح مشخص شده است.

بر اساس این طرح که از روز شنبه ۱۹ شهریور قابل اجرا خواهد بود، سینماها اختیار دارند تا سانس‌های ابتدایی روز یعنی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ را به صورت نیم بها نرخ مصوب و بر اساس درجه کیفی هر سینما به ترتیب ذیل قیمت گذاری کنند:

سینماهای مدرن: ۲۲,۵۰۰ تومان
سینماهای ممتاز: ۱۷,۵۰۰ تومان
سینماهای درجه یک: ۱۲,۵۰۰ تومان

همچنین برای سانس‌های دیگر از ساعت ۱۵ به بعد سینماداران این اختیار را خواهند داشت که بر اساس شرایط جغرافیای هر سینما، نوع مخاطبان و ساعات پیک به شیوه پیشنهادی ذیل قیمت گذاری کنند:

سینماهای مدرن: ۳۵,۰۰۰ تومان تا ۴۵,۰۰۰ تومان
سینماهای ممتاز: ۲۵,۰۰۰ تومان تا ۳۵,۰۰۰ تومان
سینماهای درجه یک: ۲۰,۰۰۰ تومان تا ۲۵,۰۰۰ تومان

این طرح به صورت موقت در ۳ ماه آینده قابل اجرا خواهد بود.

این طرح را حوزه هنری برای اولین‌بار روی فیلم«هناس» اجرایی کرد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

انیمیشن ایرانی جواد عزتی و پژمان جمشیدی را از دور رقابت کنار زد

۵۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1671875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =