توزیع  ۵۵۸میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای در چهارمحال وبختیاری

ایرنا نوشت : رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند توزیع بودجه در استان گفت: ۵۵۸ میلیارد و ۲۵۴ میلیون ریال اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این استان توزیع شد.

علی شهریارپور روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این مبلغ ۴۰۱ میلیارد و ۸۰۶ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ۱۵۶ میلیارد و ۴۴۸ میلیون ریال از ردیف‌های نفت و گاز تامین می‌شود.

وی با اشاره به اختصاص ۱۰ درصد اعتبارات استانی برای فعالیت‌های دانش‌بنیان افزود: از اعتبارات سال‌جاری ۳۷۱ میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال برای حوزه دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

شهریارپور تصریح کرد: در سال‌جاری یک‌هزار میلیارد ریال برای توسعه باغات در زمین‌های شیب‌دار اختصاص یافته که از این مبلغ تاکنون ۹۰۰ میلیارد ریال توزیع و ۱۰۰ میلیارد ریال برای طرح‌های جدید اختصاص داده شده است.

وی سهم چهارمحال و بختیاری از قانون بودجه ۱۴۰۱ را برابر ۱۶ هزار و ۱۵۳ میلیارد ریال دانست و یادآور شد: از این مبلغ ۶ هزار و ۴۱ میلیارد ریال به بخش کشاورزی، پنج هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال به حوزه صنعت و معدن و چهار هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال به قسمت خدمات اختصاص دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۰۰ درصد مبادله موافقت‌نامه‌های اعتبارات هزینه‌ای مربوط به ۲۴ دستگاه اجرایی استان انجام شده است.

وی گفت: همچنین تاکنون موافقت‌‍‌نامه‌های مربوط به ۳۰ درصد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای چهارمحال و بختیاری برابر ۲ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال مبادله شده است.

شهریارپور به لزوم تسریع در روند مبادله موافقت‌نامه‌های اعتبارات مختلف دستگاه‌های اجرایی در چهارمحال و بختیاری اشاره و تاکید کرد: اعتبارات دستگاه‌های اجرایی که بتوانند سریع‌تر موافقت‌نامه‌های خود را مبادله کنند، زودتر اختصاص می‌یابد.

وی افزود: کمیته‌ای تخصصی برای شناسایی و فروش املاک و اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری تشکیل و فعال شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری به اختصاص یک درصد اعتبارات استانی به‌جز فصل‌های یکم و ششم برای انجام طرح‌های مرتبط با آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری اشاره و تصریح کرد: از این محل امسال ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای اولویت‌های آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری استان در نظر گرفته شده است.

شهریارپور با اشاره به اعلام ۱۵۸ اولویت آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری از سوی دانشگاه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: از این تعداد ۴۷ مورد در اولویت مطالعه قرار گرفته است.

گفتنی است ، اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری کلیات اجرایی مرتبط با ۱۳ طرح پیشنهادی کارگروه زیربنایی استان را مصوب کردند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1672275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =