رئیسی به ضرغامی «تذکر» داد؟ /  پاتک سنگین علیه حمله تند ستاد نهی از منکر به وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری

فارس نوشت : در پی ادعای معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر مبنی بر تذکر رئیس‌جمهوری به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، خبرنگار ما کسب اطلاع کرد که این موضوع صحت نداشته و چنین تذکری از سوی رئیسی، ریاست جمهوری به مهندس عزت‌الله ضرغامی داده نشده است.

در همین زمینه، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت میراث فرهنگی با بیان این‌که رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه، دی ماه سال گذشته معرفی شده بود، گفت: هیچ‌یک از جلسات برگزار شده این شورا تشریفاتی نبوده‌اند.مهدی متولی در عین حال گفت: مقدمات معرفی دبیر و اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه به ستاد مرکزی در حال انجام است.

به گزارش خبرآنلاین ، ساعاتی پیش تر ، فارس ، به نقل از حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده، معاون دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نوشته بود :

تاکنون از وزارت گردشگری فردی به عنوان دبیر و جانشین شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه معرفی نشده است.

طبق مواد ۹ و ۳۸ دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ، دستگاه‌ها موظفند گزارش واقعی و دارای خروجی عملکرد خود در خصوص امر به معروف و نهی از منکر را به ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارائه دهند که متاسفانه علی‌رغم مکاتبات و رایزنی‌های مختلف هنوز گزارشی از وزارت گردشگری به دست ما نرسیده است.

بعد از تذکر رئیس جمهور در جلسه هیات دولت به وزیر گردشگری، ظاهرا جلسه‌ای به‌ عنوان امر به معروف بدون معرفی دبیر جدید برگزار شده و به نظر می‌رسد بیشتر جنبه تشریفاتی داشته و هیچ خبر و گزارشی به ستاد داده نشده است.

تشکیل شورای صوری ، فاقد وجاهت قانونی و همچنین مصداق اتلاف وقت است . اگر وزارت گردشگری بخواهد به این رویه قانون گریزی و استنکاف ادامه دهد با توجه به مطالبات مردمی از طرق قانونی دیگر اقدام خواهیم کرد. برای تقویت دولت در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، با هیچ مقام و مسئولی اهل مسامحه و مجامله نیستیم.

رئیسی به ضرغامی «تذکر» داد؟ /  پاتک سنگین علیه حمله تند ستاد نهی از منکر به وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1672499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =