دلیل سوختگی شدید ۱۱ زائر ایرانی در عراق مشخص شد

ایرنا نوشت: رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به سانحه آتش‌سوزی جاده کوت مهران گفت: علت اصلی حادثه هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما بر اثر تصادف یک اتوبوس با تریلر حامل کپسول گاز این اتفاق رخ داده است.

مهدی ولی‌پور در یک برنامه تلویزیونی درباره حادثه دیروز ۲۰ شهریور در عراق که منجر به کشته‌شدن ۱۱ نفر شد، ‌افزود: در سانحه آتش‌سوزی جاده کوت مهران، ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند اما به دلیل سوختگی هویت‌ آنها مشخص نیست و نمی‌توان گفت دقیقا چه کسانی‌ هستند. با این حال، براساس شواهد به نظر می‌رسد که از هم‌وطنان ما باشند.

وی یادآور شد: بر اثر این سانحه ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند و این تصادف ۳۰ مصدوم نیز داشته است که به بیمارستان منتقل شده‌اند.

ولی پور از افزایش ۳۰۰ درصدی ظرفیت هلال احمر نسبت به سال ۹۸ خبر داد و گفت: نسبت به سال ۱۳۹۸ که آخرین سال رسمی برگزاری مراسم اربعین بدین شکل بود، ظرفیت‌های خود را ۳۰۰ درصد افزایش دادیم.

وی اضافه کرد: ۱۱۶ پست موقت را در مسیرهای خروجی و به ویژه در مرزهای مهران، خسروی، شلمچه و چزابه قرار دادیم و در طول روز در مجموع چهار هزار و۶۰۰ نفر خدمات امداد و نجات را در داخل کشور برعهده دارند همچنین ۲۰۲ نفر نیز در کشور عراق مستقر هستند که باید به این تعداد، ۱۷۰۰ نفر از پرستاران، پزشکان و کادر درمانی که در بیمارستان‌های عراق مستقر هستند را اضافه کنیم؛ بنابراین نزدیک به ۲ هزار نفر در کشور عراق به ارائه خدمات درمانی می‌پردازند.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: جلسات هماهنگی برای برگزاری مراسم اربعین امسال، قبل از آغاز سال ۱۴۰۱ و با تشکیل ستاد اربعین برگزار شد. براساس برنامه‌ریزی‌ها باید از ۱۵ شهریور خدمات خود را آغاز می‌کردیم اما با توجه به اینکه زائران از ابتدای شهریور سفر خود به عتبات را آغاز کرده بودند، ما هم زودتر آغاز کردیم و از ۱۰ شهریور هلال احمر به صورت رسمی کارش را در مرزها و در داخل عراق آغاز کرد.

بیشتر بخوانید:

دستگیری ۶۲ دلال ارزی در پایانه‌های مرزی اربعین

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1673186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =