عکسl تصویر روز ناسا: قرص آتشین ماه بر فراز سیسیل!

دیجیاتو نوشت: قرص کامل ماه بر فراز شهر سیسیل دیده می‌شود که به کشاورزان کمک می‌کند پیش از رسیدن پاییز محصولات خود را برداشت کنند.

در تصویر روز ناسا، قرص کامل ماه بر فراز شهر تاریخی سیسیل را مشاهده می‌کنیم. برای ساکنان نیمکره شمالی، ماه کامل سپتامبر (شهریور) زمان برداشت محصول بود. ماه کامل که در اواخر تابستان خودنمایی کرد، نزدیک شدن به اعتدال پاییزی را خبر می‌دهد. هرچه به سمت پاییز و زمستان می‌رویم، ساعات روشنایی روز کاهش می‌یابد و به همین علت کشاورزان باید زودتر محصولات خود را برداشت کنند.

ناسا نام تصویر را «برداشت ماه» نامیده است زیرا کشاورزان می‌توانستند از نور ماه کمک بگیرند و از غروب تا طلوع که نور آن محیط را روشن می‌کند، به کشاورزی مشغول شوند.

عکسl تصویر روز ناسا، قرص ماه بر فراز شهر سیسیل!

ماه تنها قمر زمین است که به صورت متوسط حدود سیصد و هشتاد و چهار هزار کیلومتر از آن فاصله دارد. هنگامی که قرص کامل ماه در آسمان ظاهر می‌شود، می‌توان تصاویر شگفت‌انگیز زیبایی از آن به ثبت رساند. در این مواقع منجمان و عکاسان آسمان شب تلاش دارند تا از منظره‌ای استثنایی تصویر ماه را با وضوح هر چه بهتر به ثبت برسانند.

گاهی اوقات نیز پدیده «ابرماه» توجه مردم را به خود جلب می‌کند. طبق محاسبات اخترشناسان، در سال ۱۴۰۱ چهار بار شاهد ابرماه بودیم. ابرماه در تاریخ‌های ۲۶ اردیبهشت، ۲۴ خرداد، ۲۲ تیر و ۲۱ مرداد در آسمان ظاهر شد. پیش از این در مطالب دیگر، تصویر قرص کامل ماه که در کمترین فاصله تا زمین قرار گرفته را منتشر کردیم.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1674328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =