۷۸ نفر
۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۸
بله موجودات فضایی وجود دارند!

آیا موجودات فرازمینی وجود دارند؟ پاسخ این سوال، به احتمال قریب به یقین مثبت است. کیهان بسیار وسیع و گسترده و قدیمی است و گوشه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم، گوشه خاص و ویژه‌ای نیست. اگر زندگی در این گوشه از کیهان وجود دارد، احتمالا در بخش‌های دیگری از کیهان نیز وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این یک فرضیه فوق‌العاده وسیع است که باید آن را در نظر داشت. تنها یک نمونه از موجودات باکتری مانند فسیل شده در پنج ابر خوشه‌ای دورتر، ما را به این پاسخ می‌رساند که :«بله، موجودات بیگانه وجود دارند!» ..فقط مانده که بتوانیم به نحوی آنها را پیدا کنیم.

استراق‌سمع موجودات فضایی

تا زمانی که بتوانیم دیرینه‌شناسان را به کهکشان‌های دیگر بفرستیم، بهترین راه در مسیر جستجو برای یافتن موجودات بیگانه این است که در خانه‌مان بنشینیم و به دنبال نشانه‌ها و شواهد علمی و تکنولوژیک باشیم.

موجودات بیگانه دقیقا چه هستند؟ صادقانه بگویم که ما هم نمی‌دانیم ولی می‌توانیم فرضیه‌های خوبی داشته باشیم. به عنوان مثال وقتی از امواج رادیویی برای ارتباط برقرار کردن استفاده می‌کنیم، سیگنال‌هایی تولید می‌کنیم که بسیار متفاوت از انرژی طبیعی‌ای است که می‌توان از یک ستاره دریافت کرد.

منطقی است اگر فرض کنیم که موجودات بیگانه هم از همین روش برای ارتباطات خود بهره می‌برند؛ پس ما عمدتا به دنبال سیگنال‌های رادیویی غیرطبیعی‌ای از نقاط ثابت دورتر در فضا هستیم.

مشروح این گزارش را اینجا بخوانید.

۲۲۷۲۲۷

کد خبر 1674778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =