بیانیه مجمع روحانیون مبارز درپی فوت مهسا امینی

جماران نوشت : مجمع روحانیون مبارز در پی درگذشت مهسا امینی بیانیه ای صادر کرد.

مجمع روحانیون مبارز در بیانیه ای در پی درگذشت مهسا امینی اعلام کرد: خاضعانه از همه علماء و روحانیون بویژه اساتید و فضلاء معزز حوزه های علمیه، اساتید با فضیلت دانشگاهها و کارشناسان و خبرگان متعهد حوزه اجتماعی میخواهیم تا در هر جایگاهی که قرار دارند این حادثه دلخراش را محکوم نموده با این خانواده مظلوم ابراز همدردی نمایند یکپارچه و یکصدا مسئولین امر را به تجدید نظر در شیوه هایی که منجر به این حوادث می شود وادار نمایند.

بیانیه مجمع روحانیون مبارز در پی درگذشت مهسا امینی بدین شرح است:

بسمه تعالی

در روزها و ساعاتی که ملت ما در تدارک برگزاری مراسم اربعین حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره ی نمادهای مظلومیت و سرافرازی حضرت اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش بوده و میلیونها قلب، سوزان و چشم، گریان این مظلومیت بود رسانه های ارتباط جمعی خبری منعکس نمودند که دختر مظلوم کردستانی در مرکز کشور عاشقان امام حسین توسط نهادی که نام گشت ارشاد بر خود نهاده دستگیر، و پس از ساعاتی جسم بی جان او در مرای و منظر همگان قرار گرفت.

تلخی و رقت بار بودن حادثه و تلخکامی ملت را نمیتوان توصیف کرد و با هیچ مقیاسی حزن و اندوه و مصیبت جانکاه خانواده مظلوم او را نمیتوان اندازه گیری کرد عامل مرگ او هر چه باشد ترس، سکته، عارضه مغزی و... از بار مسئولیت عاملان و آمران این فاجعه که البته در نوع خود نمونه های بسیار دیگری هم داشته است نمیکاهد. به نام نهی از منکر مرتکب صدها منکر میشوند و به نام دین تیشه بر ریشه دین میزنند. آیا وقت آن نرسیده است تا بانیان و حامیان و آمران این رویه شکست خورده که باعث ناامنی جامعه، بی اعتباری حکومت، و مشوه شدن چهره اسلام رحمانی و محمدی و عامل فرار مغزها، مهاجرت نخبگان و عصبانیت و عصیان عامه مردم میشود کنار گذاشته شود و بیش از این نمک به زخم مردم که با انواع مشکلات اقتصادی دست به گریبانند نپاشند؟

مجمع روحانیون مبارز ضمن عرض تسلیت به خانواده داغدارخانم مهسا امینی و عموم ملت ایران نکاتی چند متذکر میشود.

۱-متصدیان قوای سه گانه نگذارند خون مظلومانی مانند این دختر مظلوم هدر رفته و توجیه گران حرفه ایی همچون موارد مشابه به توجیه گری و خود بیگناه پنداری یا بیگناه نمایی زنند جای ظالم و مظلوم را عوض کنند و یا در نازلترین شکل آن مسئولیت را از آمران به مجریان و مباشران تنزل دهند.

۲- سالها است از این شیوه بیگانه با محتوای شریعت و در تزاحم با حقوق اولیه انسانها استفاده شده و علیرغم هشدار کارشناسان متعهد و دلسوز جامعه و ظهور و بروز نتایج زیان بار و نفرت زای آن معلوم نیست چه دستهایی در کار است تا با تداوم شیوه ها و رویه هایی این چنین حقوق اولیه شهروندان تضییع و بر اندام اسلام محمدی پوستینی وارونه بپوشانند و نسل طالب حقیقت را از حقیقت دین محروم نمایند.

۳-بانیان و حامیان این رویه نامعقول و بی ثمر به جای پرداختن به معلولها و برخورد با چند سرباز و درجه دار که آنهم در جای خود لازم است باید به علتها و بن مایه ها بپردازند و شیوه و رویه ای که سالهاست ناکارآمدی آن برملا شده است کنار بگذارند.

۴- مجمع روحانیون مبارز خاضعانه از همه علماء و روحانیون بویژه اساتید و فضلاء معزز حوزه های علمیه، اساتید با فضیلت دانشگاهها و کارشناسان و خبرگان متعهد حوزه اجتماعی میخواهد تا در هر جایگاهی که قرار دارند این حادثه دلخراش را محکوم نموده با این خانواده مظلوم ابراز همدردی نمایند یکپارچه و یکصدا مسئولین امر را به تجدید نظر در شیوه هایی که منجر به این حوادث میشود وادار نمایند.

بیانیه مجمع روحانیون مبارز درپی فوت مهسا امینی

بیشتر بخوانید:

به یاد داشته باشیم که آنچه امروز قلوب میلیونها انسان را جریحه دار نموده است نمونه های پیشینی هم داشته که به دلیل اینکه واکنش مناسبی در پی نداشته است تئوریسینها و نظریه پردازانی که پشتوانه تئوریک این حوادثند و همچنین حامیان و مروجان این رویه ها را متوجه عواقب سوء نظرات و تصمیمات غلط خود ننموده است بلکه همچنان رسالت خود را تداوم این راه میدانند (الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَهُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعًا)

خداوند به ما و آحاد جامعه ی ما توفیق شناخت معروف ومنکر و توانایی در انجام عالمانه امر به معروف و نهی از منکرو فهم درست اولویتها عنایت بفرماید.

۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1674908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =