تامین پایدارآب یزد یک پرسمان ملی در برنامه هفتم توسعه کشور

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد گفت: مساله تامین پایدار آب استان یزد به صورت یک پرسمان ملی در برنامه هفتم توسعه کشور دیده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، دهقانی‌زاده در بیست و یکمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان با اشاره به برگزاری نشست اخیر فراکسیون جنوب مجلس شورای اسلامی، گفت: این فراکسیون متشکل از هفت استان جنوبی کشور بوده و با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نگاه ویژه‌ای به رشد و پیشرفت مضاعف این استان‌ها وجود دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با توجه به اینکه این هفت استان جزء استان‌های زرخیز کشور و تامین کننده منابع پایدار کشور هستند، اظهار داشت: مساله پایدار آب این استان‌ها به عنوان یک اصل مهم در برنامه‌های این فراکسیون بوده و با جدیت در حال پیگیری است.

دهقانی‌زاده افزود: در نظر است تصمیمی در چارچوب برنامه هفتم توسعه کشور گرفته شود و با اولویت زمانی که فرآیند تعریف شده و مشخصی نیز دارد تامین آب این استان‌ها به ویژه استان یزد به عنوان یک اصل مهم ملی در این برنامه دیده و پیگیری شود.

وی در ادامه سخنان خود به پروژه‌های تحولی یزد نوین در حوزه آب اشاره کرد و آنان را جزء پروژه‌ها و اولویت‌های سخت استان دانست و گفت: هرچند عملیاتی کردن پروژه‌های تامین آب شرب پایدار استان از محل سد خرسان ۳، تامین آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی از محل تکمیل ظرفیت خط خلیج فارس و تامین آب مورد نیاز صنعت، کشاورزی از دریای آزاد عمان نیاز به تصمیمات سخت و پیگیری‌های ویژه و خاص دارد لذا به هیچ عنوان نباید ناامید شد بلکه باید با تمام توان در تحقق آن پیش رفت.

وی در پایان بر گفتمان‌سازی و یافتن راه‌حل‌های میانبر برای تحقق این پروژه‌ها تاکید کرد.

46

کد خبر 1675147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =