۱ نفر
۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
فضانورد آمریکایی در موشک مشهور روسیه/ عکس

ایسنا نوشت: روسیه به زودی دو فضانورد روس و یک فضانورد آمریکایی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رساند.

موشک Soyuz-۲.۱a که حامل فضاپیمای MS-۲۲ است در روز ۲۱ سپتامبر(۳۰ شهریور) از مرکز فضایی بایکونور سفر خود به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی را آغاز می‌کند.

بیشتر بخوانید:

سرویس مطبوعاتی سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) در روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که یک هیئت آمریکایی به همراه نمایندگان ناسا، پیش از انجام اولین پرواز متقابل با فضاپیمای سایوز، وارد پایگاه فضایی بایکونور شده‌اند.

این سرویس مطبوعاتی اعلام کرد: یک هیئت آمریکایی برای شرکت در رویدادهای اولین پرواز متقابل با فضاپیمای سایوز وارد پایگاه فضایی بایکونور شده‌اند. آنها نمایندگان ناسا و همچنین بستگان فرانک روبیو(Frank Rubio) فضانورد آمریکایی این سفر هستند. هیئت ناسا توسط کنت باورسوکس(Kenneth Bowersox)، هدایت می‌شود.

فضانورد آمریکایی با موشک مشهور روسی به فضا می‌رود/ عکس

موشک سایوز-۲.۱a روسیه با فضاپیمای MS-۲۲ روز گذشته بر روی سکوی پرتاب ۳۱(وستوک) مرکز فضایی بایکونور مستقر شد.

این موشک در ساعت ۱۶:۵۴ به وقت مسکو(۱۸:۲۴ به وقت ایران) در روز ۲۱ سپتامبر(۳۰ شهریور) از مرکز فضایی بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب خواهد شد. خدمه فضاپیمای روسی متشکل از فضانوردان آژانس فضایی روسکاسموس روسیه، سرگئی پروکوپیف(Sergey Prokopyev) و دیمیتری پتلین(Dmitry Petelin) و فضانورد ناسا فرانسیسکو روبیو (Francisco Rubio) است. ماموریت فضایی آنها تا روز ۲۸ مارس به مدت ۱۸۸ روز به طول خواهد انجامید. این فضاپیما علاوه بر سرنشینان خود، حدود ۱۲۰ کیلوگرم محموله را نیز به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1675543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =