۰ نفر
۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱
گلایه مردم از برخورد قهری با مسئله حجاب

امروز فرصت طلبان اسم رمز مهسا امینی را برای فساد و آشوب می خواهند و برای این جماعت بی دین و بی انصاف ، فوت این هموطن ارزش بیشتری از زنده بودن و نجات از مرگ دارد، چرا که آنها را به سرمنزل اهداف و اغراض سیاسی خصمانه شان می رساند.

به خانواده خانم مهسا امینی صمیمانه تسلیت می گوییم و از این اتفاق برای یک هموطنمان و یک انسان عمیقا متأثر هستیم.

حساب مردم از مغرضین، منافقین و معاندین که همواره از سوار بر مشکلات و دغدغه های مردم برای رسیدن به اغراض سیاسی بوده اند جداست لکن باید در این سنگر مهم ضمن همراهی با مردم در جامعه با سلاح جهاد تبیین در کنار مردم بود و با دشمن نرم جامعه که افکار و عقاید اسلامی آن ها را نشانه رفته است به جنگ خصم رفت.

امروز فرصت طلبان اسم رمز مهسا امینی را برای فساد و آشوب می خواهند و برای این جماعت بی دین و بی انصاف ، فوت این هموطن ارزش بیشتری از زنده بودن و نجات از مرگ دارد، چرا که آنها را به سرمنزل اهداف و اغراض سیاسی خصمانه شان می رساند.

این ها بازی رسانه ای نامبارک و شومی را علیه اعتقادات ملت و آنهم هدفمند در روز اربعین شروع کردند و رسانه های فارسی بلد غربی در داخل و خارج از مرزها تلاش نمودند، تا راهپیمایی میلیونی و با شکوه جهان اسلام را در روز اربعین به حاشیه ببزند چرا که می دانند پرچم مشکی اربعین با چادر مشکی حجاب و عفاف و جایگاه کرامت زن برافراشته است.

امروز مقصر اصلی فوت غم انگیز خانم مهسا امینی، نفوذی هایی هستند که با اهداف سیاسی و خصمانه براندازی بر اسلام زدایی از فرهنگ مردم ایران می کوشند و رسانه هایی است که با زر و تزویر در اختیار گرفته اند تا از حواشی حوادث غم انگیز مردم را فرصت برای خود خلق کنند.

از مسئولین فرهنگی و امنیتی کشور می خواهیم پرونده خانم مهسا امینی را با جدیت پیگیری کنند و با شفافیت همه حقایق را به مردم بگویند و نه تنها برخورد شدید با مقصران احتمالی این حادثه دلخراش، بلکه با جدیت در رفع دغدغه های مردم در موضوع گشت ارشاد بکوشند، اشتباهات در این زمینه مسئله ناموس است و نباید مردم را در مقابل مردم قرار دهیم.

مردم از برخورد قهری با مسئله حجاب گلایه دارند، مردم را به بی حجاب و با حجاب تقسیم نکنیم، مردم جدیت گشت ارشاد را در برخورد با فساد و در همه ابعاد از مالی و سیاسی ضروری میدانند و برخی معتقدند مبارزه با فساد و گرانی به حاشیه رفته است.افکار عمومی از تعارض ها و تناقض ها و تسامح ها گلایه دارند.

در مسئله اعتقادات، نهادهای فرهنگی متناسب به جنگ ترکیبی و نرم دشمن هوشیار و بهنگام نبوده اند و عرف پیشتر از اعتقاد است و این شده که مردم احساس می کنند حاکمیت به حریم شخصی آن ها وارد شده است ونباید قبل از تبیین کلیت هنجارهای اجتماعی و اسلامی بر آن ها سخت گرفته شود و با برخوردهای قهری آن ها را از خود برانیم.

اصل در نظام اسلامی و قانون اساسی مردم هستند و حتما چارچوب ولایت پذیری راستین موقعی تحقق می یابد که مردم را به کمال برسند و این در سایه انتخاب و آگاهی دهی در انتخاب است، گرچه گشت ارشاد قانونی است ولی مردم را به کمال نمی رساند.

قرار است انسان جانشین خدا بر روی زمین و خلیفه الله باشد و او باید با حق انتخاب به این مقام برسد، برخورد قهری سعادت او را تضمین نمی کند و اتفاقا ای بسا او را از راهی که خالق هستی در پیش پایش قرار داده دور کند. امروز دشمنان اسلام در پی القای این گزاره هستند که خشونت در اسلام مهسا امینی و مهسا امینی ها را کشته و می کشد، این حیله را در کنار مشکلات معیشتی مردم برگ برنده خود می داند، چرا باید ما خودرمان زمینه بروز این القائات نادرست باشیم و چرا زمین بازی را در اختیار آنها قرار دهیم.

مغرضین، منافقین و سلطنت طلب ها، با تمام قوای رسانه ای و سیاسی شان در پی این هستند از حجاب و گشت ارشاد به اصل نظام اسلامی برسند و افرادی از جریان های سیاسی داخل هم هستند که نقاط درد مردم را که اتفاقا خود آفریده اند را مصادره به مطلوب بنمایند پس هوشمندانه عمل شود و این هزینه سازی ها را برای نظام و اسلام که قرار است دین رأفت و مهربانی ها باشد و البته هست حذف کنیم تا تصویر و جایگاه واقعی زن را در قاب اسلام نشان دهیم.

باید در ماجرای فوت خانم مهسا امینی ابعاد فقهی و حقوقی را مرور کنیم چرا که در شرع مقدس اسلام به خاطر حجاب، حق گرفتن جان یک انسان ولو یک ثانیه قبل از حق طبیعی که خالق یکتا به او عطا کرده با برخورد قهری ولو چشم بهم زدنی زودتر به کسی داده نشده است.

تنزل شان زن به برای مرد بودن و زن همسر مرد است خواستگاهش در غرب و فرهنگ غربی است ولی در اسلام زن همسر مرد است و مرد هم همسر زن و مالکیت زوجیتی یکسویه مطرح نیست، زن دردنیای سرمایه داری کارگر و ابزار سودآوری مادی مرد است ولی در اسلام زن خلیفه الله است و زن نمونه در اسلام بانو حضرت زهرای مرضیه زهرا(س) است.

بررسی کنیم حتی در پایین ترین رده های اجرایی متولیان حجاب در حاکمیت یادمان نرفته باشد که فلسفه حجاب، تکریم جایگاه مترقی زن در جامعه است حال خدشه بر این جایگاه معلول از هر علتی باشد آن علت شوم است و نامبارک و باید آن علت اصلاح شود.

وظیفه مسئولین قضایی و امنیتی در این پاسداری باری است سنگین و کوتاهی در آن خطایی است نابخشودنی.

شفاف سازی و رسیدگی بموقع موضوع خانم مهسا امینی که فرزند عزیز ایران و ایرانیان است تسکینی بر التهاب افکار عمومی جامعه است و این راه شکستن دست های مغرضی است بر خاک و فرهنگ مردم عزیز ایران اسلامی که امروز واضح با دهان ناپاکشان می گویند اسم رمز مهسا امینی را برای آزادسازی ایران از چنگال اسلام (بگفته یاوه گویان) می خواهیم.

نهادهای فرهنگی و مسئولین امر باید پاسخگوی کوتاهی شان باشند که نتوانستند زیبایی اسلام را به همه مردم پاک و نجیب ایشان نشان بدهند و اسلام در برخی اذهان برخورد قهری تداعی شده است.

*معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی

۲۱۲۱۲

کد خبر 1675652