تجارت طلای سبز با کاشت گردو ژنوتیپ رویال تیپ۷

اکثریت درختان گردو مناسب مناطق  نیمه سردسیر و یا صرفا نیمه گرمسیر هستند ولی در ادامه به شما گردویی را معرفی خواهیم کرد که در اکثر مناطق ایران با اقلیم‌های مختلف با سطح ارتفاع از دریای آزاد ۳۰۰ تا ۳۲۰۰ جواب می‌دهد وجزو تنها گردوهایی محسوب می شود که کاملا مقاوم در برابرسرما است، این مسئله چنان حائز اهمیت است که این گردو را میوه پولساز می‌نامند. با توجه به مزیت‌های این نهال گردو نسبت به سایر ارقام گردو  و حتی سایر میوه‌ها به جرات می توان گفت با کاشت آن میلیادر خواهید شد.

اگر تکه زمینی دارید وبه فکراحداث باغ گردو هستید و می خواهید گردویی بکارید که پرمحصول،زودبازده و مقاوم به سرما باشد حتما با گردو ژنوتیپ رویال۷ بیشتر اشنا شوید.

گردوی پولساز یا گردو ژنوتیپ رویال تیپ ۷ گردویی است که از ارتفاع سطح دریا ۳۰۰ تا ۳۲۰۰ جواب می‌دهد. و برای کاشت در اغلب مناطق ایران مناسب می‌باشد. سایر گردوها از ارتفاع ۱۵۰۰ به بالا دچار سرمازدگی شده و خشک می‌شوند ولی ژنوتیپ بسیار مقاوم به سرما بوده و دیرگل است. لذا در مناطقی که سطح ارتفاع از دریای آزاد زیاد و جز مناطق سردسیر محسوب می‌شوند نه تنها جواب می‌دهد بلکه باردهی آن نیز ثابت شده است. در ادامه مطلب به معرفی و مزیت‌های نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ۷ اشاره خواهیم کرد.

معرفی گردو ژنوتیپ رویال:

گردوی سردسیری یا گردو ژنوتیپ رویال از ارقام اختصاصی شرکت رویال نهال می‌باشد که با اصلاح ژنتیک معایب آن کاسته و تبدیل به مزیت شده است. البته ناگفته نماند هیچ گونه دستکاری ژنتیکی در این نهال گردو صورت نگرفته و گردو ژنوتیپ اصلاح شده ی ارگانیک می باشد. از جمله ویژگی‌های گردو ژنوتیپ می‌توان به خود گرده افشان بودن ان اشاره کرد. مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها،باردهی جانبی،عمر بالای ۱۰۰ سال، مغز بیشتر از ۶۰ درصد، درصدی چربی بالا،مقاوم به سرمای بهاره و زمستانه، زودخزان، دیرگل، سازگاری با اقلیم‌های مختلف،باردهی به حالت جانبی و خوشه ای وبه شکل تخم مرغی و شروع باردهی از سال اول کشت از جمله ویژگی‌های بارز این گردو می‌باشد.

درشترین گردو از لحاظ اندازه و درصد بالای مغز بیشتر از ۶۰ درصد و درصد بالای چربی مربوط به گردوی ژنوتیپ است. به دلیل ظاهر درشت،و طعم و مزه ی عالی و بازار پسندی ژنوتیپ،فروش آن تضمینی است و سود حاصل از فروش این رقم گردو بالاست. گردو ژنوتیپ دارای مغز سفید با طعمی و عطری بسیار خاص و کمیاب می‌باشد.

تجارت طلای سبز با کاشت گردو ژنوتیپ رویال تیپ۷

اقلیم مناسب کاشت گردو ژنوتیپ رویال:

گردوی ژنوتیپ در اکثر مناطق آب و هوایی مثل نیمه گرمسیر،نیمه سردسیر،معتدل و سردسیر بسیار رشد مناسبی دارد،هیچ گردویی چنین سازگاری آب و هوایی را ندارد. ژنوتیپ مقاومت فوق العاده‌ای در برابر سرمای بهاره دارد و با توجه به منطقه کاشت در اواخر فروردین ماه و اوایل اردیبهشت گل دهی دارد. هیچ گردویی بجز ژنوتیپ توانایی جوانه و شاتون دهی مجدد پس از سرما را ندارد. این مزیت آن را به گردویی مناسب مناطق سردسیر تبدیل کرده است.

خاک مناسب گردو ژنوتیپ خاک لومی شنی است که با توجه به اینکه زمین‌های زراعی اکثر مناطق ایران حاصلخیر و مناسب کاشت نهال می‌باشد، دراکثرمناطق ایران خاک مناسب کاشت ژنوتیپ وجود دارد.این گردو در خاک های رسی ،اهکی و نیمه شوری هم جواب می دهد.

از جمله گردوهای اختصاصی شرکت رویال که نه تنها در ایران بلکه خاورمیانه شناخته شده و بسیار پرطرفدار و محبوب‌ترین گردوی حال حاضر آسیا است، گردو ژنوتیپ پرطرفدار می‌باشد که حتی صادرات آن نیز دارای سودی هنگفت خواهد بود. از جمله ویژگی‌هایی که نشان از برتر بودن گردو ژنوتیپ در مقایسه با سایر گردوها می توان اشاره کرد به اختصار بیان می‌کنیم:

۱. علاوه بر دیرگل بودن زودخزان بوددن آن باعث می شود که از سرمای زمستان نیز در امان باشد.

۲. مقاومت فوق العاده در برابر سرما بویژه در مناطق کوهستانی(گردو سردسیری)

۳. باردهی از سال‌های اول کاشت و تناژدهی بالای آن نسبت به سایر ارقام گردو(بسیار پربار)

۴. شکل گردو بسیار درشت (بازار پسندی قابل توجه ان )

۵. درصد مغز بالا حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد و درصد چربی و روغن بالا

۶. پوست کاغذی است ولی ضخامت آن به حدی نازک نیست که مورد آسیب پرندگان قرار گیرد.

۷. پاکوتاه بودن آن(نهایت رشد ۴ تا۵/۴ متر)

میزان باردهی گردو ژنوتیپ رویال:

باردهی نهال ژنوتیپ از سال اول شروع می‌شود این درحالیست که سایر واریته‌های گردو از سال سوم شروع باردهی دارند. میزان باردهی گردو ژنوتیپ در اوج باردهی حدودا ۱۰ تن درهر هکتار در اوج رسیدگی می‌باشد. در حالی که سایر ارقام در بهترین حالت ۵ تن در هکتار تولید دارند.

رکورد بیشترین میزان تولید گردو در خاورمیانه در اختیار ژنوتیپ رویال۷ است. با توجه به توضیحات اگر می خواهید میلیاردر شوید و باغی احداث کنید که محصول آن با طلا برابری کند ما گردو ژنوتیپ رویال تیپ ۷ را به شما توصیه می‌کنیم. خرید نهال شناسنامه دار و دارای گواهی اصالت و سلامت تنها از موسسه معتبر و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی، رویال نهال امکان پذیر است.

تجارت طلای سبز با کاشت گردو ژنوتیپ رویال تیپ۷

چرا باغ گردو احداث کنیم؟

باغ گردو نسبت به سایر میوه‌ها دارای مزیت‌های فراوانتری می‌باشد، امتیازات بی‌شمار گردو آن را تبدیل به محبوب ترین محصول کشاورزی چند دهه اخیر ایران کرده است. کاشت و نگهداری نهال گردو نسبت به سایر میوه ‌ها بسیار کم هزینه و آسان است، از طرفی تحمل گردو در برابر آفات و بیماری نسبت به دیگر ارقام میوه بسیار بیشتر است. مسئله مقاومت در برابر بیماری‌ها بسیار حائز اهمیت است چرا که سالانه خسارات زیادی از آفات و بیماری‌ها به باغ و باغداران وارد می‌شود که این خسارت زحمات چندین چند ساله باغداران را به هدر می‌دهد. لذا احداث باغی که نهال ان مقاوم به آفات و بیماری باشد حرکتی بسیار هوشمندانه و اقتصادی خواهد بود.

مقایسه میوه گردو با سایر میوه‌ها:

۱. خشکبار بودن محصول( سهولت نگهداری و راحتی بازاررسانی)

۲. میوه گردو اجیلی است بسیار گران قیمت و پرطرفدار

۳. عمر مفید درخت گردو حدود ۱۰۰ سال می‌باشد.

۴. درآمد مناسب از فروش محصول

۵. امکان کاشت گردو در زمین‌های کم بازده و حتی شیب‌دار

۶. قیمت بالای محصول

۷. سهولت فرآوری محصول

۸. سهولت مراقبت از نهال ( هرس، سم پاشی)

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال:

به هیچ عنوان از دلالان نهال تحقیق نکنید اگر می‌خواهید بدانید چه گردویی خوب است کافی است در شهر و روستای خود سراغ تجربه سایر باغداران بروید تا ببینید چه بلایی توسط تبلیغات سرشان آمده و برای رسیدن به سوددهی عالی باید کمی صبور باشید.

جهت خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال و جلوگیریی از هرگونه سواستفاده از نام رویال نهال فقط و فقط ما را با رویال نهال ارمین قاسمی بشناسید و با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید،تمامی مشاوره های این مجموعه جهت احداث باغ گردو کاملا رایگان می باشد.

شماره تماس: ۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰ - ۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰ - ۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

وب سایت: nahal۱۱۰.ir

کد خبر 1675933

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =