باید در مقابل جنگ نرم دشمن هوشیار باشیم

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: ما اکنون در جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی، جنگ نرم و جنگ آب قرار داریم، مخصوصا اکنون جنگ نرم که بسیار حائز اهمیت است و ما باید هوشیار باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در دیدار مسئولان و فرماندهان نظامی استان قزوین که به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: در این عالم یک دوقطبی تحت عنوان دو قطبی مستضعفان و مستکبران وجود دارد، دوقطبی‌هایی در داخل کشور نیز وجود دارد که رهبر حکیم انقلاب به شدت ما را از آن پرهیز می‌دهد و می‌فرماید مبادا وارد دوقطبی‌سازی‌ها، قوم‌گرایی‌ها و دنیاگرایی‌ها بشوید و این‌ها شما را مقابل هم قرار دهد، خدای متعال نیز در قرآن فرموده که ما یک دوقطبی جدی داریم که آن دوقطبی طاغوتیان در مقابل مؤمنان است.

او افزود: خداوند در آیه۲۵۷ سوره بقره می‌فرماید: «اللَّهُ وَلِیُّ الَّذینَ آمَنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلَی النّورِ وَالَّذینَ کَفَروا أَولِیاؤُهُمُ الطّاغوتُ یُخرِجونَهُم مِنَ النّورِ إِلَی الظُّلُماتِ أُولئِکَ أَصحابُ النّارِ هُم فیها خالِدون»، در این دوقطبی یک‌طرف خدا و مؤمنین قرار دارند، در یک‌طرف هم طاغوتیان با همه امکاناتشان قرار دارند، بنای خدا بر این است که آدم‌ها را از تاریکی به نور بیاورد، طاغوتیان بنا دارند آدم‌ها را از نور به تاریکی ببرند، خدا می‌خواهد مردم را به سمت برادری، مهربانی، عدالت، خوبی‌ها و عبادت برده و از ظلم، شرک و بدی‌ها دور کند.

آیت‌الله عابدینی گفت: در مقابل این شیطان و طاغوتیان تمام هم‌وغمشان این است که بندگان خدا را به سمت شرک ببرند زیرا بدترین تاریکی شرک است، این‌ها می‌خواهند بندگان خدا را به سمت بی‌عدالتی، قتل و غارت و ناامنی ببرند، شما عامل امنیت، اقتدار و آسایش ملت‌ها هستید، ترکیب شما نماینده این ایده‌هاست.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: خداوند می‌فرماید وقتی این دو قطبی پیش‌آمد باید آماده دفاع جانانه در مقابل دشمن باشید، شما هیچ‌وقت آغازگر جنگ نبودید، هرگز هیچ پیغمبر و امامی آغازگر جنگ نبوده است، در انقلاب نیز هیچ‌گاه ما آغازگر جنگ نبودیم و نیستیم، اما اگر دیگران جنگی را آغاز کنند ما باید آن‌ها را پشیمان کنیم، این وظیفه ماست، این کار را هم در طول تاریخ کرده‌ایم.

او ادامه داد: خداوند در آیه۷۶ سوره نساء فرمود: «الَّذِینَ آمَنُوا یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالَّذِینَ کَفَرُوا یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِیَاءَ الشَّیْطَانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطَانِ کَانَ ضَعِیفًا»، کسانی که ایمان دارند در راه خدا مبارزه می‌کنند و بی‌امان می‌جنگند، آن‌هایی هم که کافر هستند در مسیر همان طاغوت و در مقابل مؤمنین صف‌آرایی می‌کنند، آخر این ماجرا به نفع چه کسانی تمام می‌شود؟ خدا می‌گوید من برای مؤمنین مجوز جنگ با طاغوتیان و سرکوب آن‌ها را صادر می‌کنم.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: کید شیطان ضعیف است، آن موقعی که آمریکا برای جنگ با ما آمده بود تنها نبود و شرق و غرب در کنارش قرار داشتند، امام خمینی (ره) در سال۴۲ فرمود آمریکا از شوروی بدتر و شوروی از چین پلیدتر است، همچنین چین از انگلیس و انگلیس از فرانسه بدتر است، همه از هم پلیدتر هستند، آن موقع که این‌ها همه در حمایت از بعثی‌های عراق و شکستن نظام مقدس جمهوری اسلامی دست‌به‌دست هم داده بودند، آن موقع کمترین سلاح را نداشتیم و حتی به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: اما خدای متعال کاری کرد که ما روزبه‌روز نیرو و قوت گرفتیم، چراکه همه قوت‌ها متعلق به خداست، خداوند در بین بندگانش می‌گردد ببیند چه کسانی لیاقت دارند که این قوت را در بازوان آن‌ها قرار بدهد، ما وظیفه‌مان این است که خودمان را لایق دریافت قدرت خدا قرار دهیم، اگر ما اهل عبادت، بندگی، صداقت، وحدت و برادری شده و دلسوز بندگان خدا در همه عالم باشیم، خدا قدرتش را در بازوان ما قرار می‌دهد، همان‌طور که در بازوان شهید قاسم سلیمانی قرار داد و او را عزیز ملت‌ها کرد زیرا او از خود لیاقت نشان داد و ثابت کرد جز رضای خدا چیزی نمی‌خواهد.

او افزود: خداوند در بیان یک دوقطبی دیگر در آیه۸ سوره صف می‌فرماید: «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»، دشمنان ما اراده کرده و عزمشان را جزم کرده‌اند که نور ما را خاموش کنند، اما بنای خدا بر این است که نور خود را متجلی کند، هر چند که برای کافران ناخوشایند باشد. آیا اراده خدا شکسته می‌شود یا اراده دشمنان شکسته می‌شود؟ قطعاً آن چیزی که دچار شکست می‌شود اراده دشمنان خداست، چنانچه خدای متعال فرمود «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم».

امام جمعه قزوین اظهار کرد: اینکه گاهی آدم یک عمر می‌دود و به هیچ‌جا نمی‌رسد، علتش این است که نصرتش را فقط از خدا نخواسته است، خدا می‌گوید تو که برای دین من نجنگیدی، تو جای دیگری بودی، اگر می‌آمدی پیش من و دست خالی برمیگشتی، آن وقت می‌توانستی گلایه کنی که دین مرا یاری کرده‌ای اما نصرت من شامل حالت نشده است.

آیت‌الله عابدینی گفت: اگر همه عالم علیه ما باشند اما ما برای خدا کار کنیم، خدا دست ما را می‌گیرد، ما این را دیده‌ایم، آن موقعی که آمدند امام خمینی (ره) را از خانه‌اش ربودند و بردند، همه عالم به ظاهر علیه او بود، اما خدا او را یاری کرد، رهبر فرزانه انقلاب نیز چندین جا تبعید بودند، برای مثال ایشان در جیرفت و ایرانشهر تبعید بودند، اما نام خیر ایشان همه‌جا پیچیده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: ما اکنون در جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی، جنگ نرم و جنگ آب قرار داریم، مخصوصا اکنون جنگ نرم بسیار حائز اهمیت است، دشمن که دارد دشمنی خود را می‌کند، ما باید هوشیار باشیم.

او ادامه داد: سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران که رفتند در مقابل قطب استبدادی یک سو نگر با محوریت یهود و آمریکا قرار گرفتند، این قصه شرق، روسیه، چین و جایگاه ایران در آنجا که بیش‌از ۸۰کشور دارند در مقابل آمریکا موضع واحد می‌گیرند، این‌ها همه اتفاقات بزرگی است که نه امریکا و نه صهیونیست‌ها می‌خواهند این‌ها دیده شوند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: ما باید حواسمان جمع باشد و بدانیم که دشمنان حواسمان را به جاهای دیگری پرت نکنند، این‌ها در فضای تبلیغاتی یک مقداری تأثیر گذاشتند، اما ان‌شاءالله هر چه زودتر این بساط با درایت بزرگان ما جمع می‌شود، امیدواریم همان منتظرانی باشیم که منتظر ظهور منجی عالم بشریت هستیم.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1676747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =