یک‌میلیون و ۲۳۰هزار قطعه مرغ به بازار قزوین عرضه شد

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: یک میلیون و ۲۳۰هزار قطعه مرغ در شهریورماه جاری کشتار و برای تامین سبد غذایی خانوار به بازار این استان عرضه شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مجید رحمانی، معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: این میزان مرغ کشتار شده معادل ۲هزار و ۴۷۴تن بوده که از این میان ۲هزار و ۳۴۲تن به بازار استان قزوین عرضه شده است.

او افزود: مابقی مرغ کشتار شده شامل ۱۳۲تن با هدف کمک به تنظیم بازار استان‌های دیگر به تهران و البرز ارسال شده است.

رحمانی ادامه داد: علاوه بر ارسال مرغ کشتار شده به استان‌های دیگر، یک میلیون و ۵۰۲هزار قطعه مرغ زنده نیز با توجه به مازاد تولید به استان‌های تهران، البرز، گیلان، مرکزی، سمنان، همدان و آذربایجان شرقی ارسال شده است.

این مسئول گفت: یک میلیون و ۲۳۰ هزار قطعه مرغ در شهریورماه جاری کشتار و برای تامین سبد غذایی خانوار به بازار این استان عرضه شده است.

او میزان مصرف مرغ گرم در استان قزوین را ماهانه ۸۰ تا ۹۰ بیان کرد و افزود: میانگین توزیع مرغ در استان برای ماه شهریور ۹۴تن در روز بوده است.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در پایان بیان کرد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در جامعه مورد غفلت واقع شده استفاده از مرغ سایز با وزن بین یک‌هزار و ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم است که در این راستا باید فرهنگ‌سازی لازم صورت پذیرد.

46

کد خبر 1677271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =