محمد نصرتی: شکست دادن انگلیس سخت است ولی غیرممکن نیست

پیشکسوت فوتبال در باره شرایط تیم ملی اظهار امیدواری کرد و معتقد است با انسجام تیمی بیشتر می توانیم عملکرد بهتری در جام جهانی داشته باشیم.

ایمان گودرزی: تیم ملی ایران با نمایشی امیدوارکننده موفق شد در یک دیدار دوستانه تیم ملی اروگوئه را شکست دهد تا کارلوس کی‌روش بازگشت خود به تیم ملی را با یک برد شیرین جشن بگیرد. پیروزی مقابل اروگوئه باعث شد خیلی‌ها به آینده تیم ملی در جام جهانی امیدوار شوند و با این نمایش شاید عبور از رقبایی چون انگلیس، آمریکا و ولز دور از دسترس نباشد.

محمد نصرتی موافع سابق تیم ملی هم اعتقاد دارد شکست دادن انگلیس کار بسیار سختی است اما غیرممکن نیست؛ او در گفت و گو با خبرآنلاین درباره عملکرد تیم ملی صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید:

اول از همه درباره عملکرد تیم ملی مقابل اروگوئه و بردی که به دست آوردیم بگویید.

بازی خوبی مقابل اروگوئه انجام دادیم. با اعتماد به نفس بالا و جنگندگی توانستیم این تیم را شکست دهیم. حریف بسیار قدرتمندی داشتیم و مطمئن باشید اروگوئه با توجه به بازیکنان خوب و با کیفیتی که در اختیار دارد می تواند در جام جهانی درخشان ظاهر شود. کما اینکه در گذشته نشان دادند چه تیم پر قدرت و جسوری هستند.

عملکرد خط دفاعی تیم ملی مقابل اروگوئه را چطور دیدید؟

به جرئت شجاع و کنعانی در حال حاضر بهترین زوج ممکن برای قلب دفاع تیم ملی هستند. صادق محرمی چند سالی است در پست دفاع راست برای تیم ملی بازی می کند, باز هم نمایش خوبی داشت و در جناح چپ جلالی در اولین تجربه ملی توانست عملکرد خوب و قابل قبولی داشته باشد. نظم و هماهنگی مطلوب بین مدافعین تیم کمک کرد تا خط حمله با کیفیت اروگوئه نتواند کار خاصی را صورت دهند.

مدافعان ما مقابل سوارز و نونیز آزمون سختی داشتند که به نظر می‌رسد موفق عمل کردند. موافق این موضوع هستید؟

استفاده حریف از نونیز در پست وینگر چپ و البته عملکرد معمولی سوارز که از دوران اوجش فاصله گرفته هم در ثبت آمار خوب مدافعان ما بی تاثیر نبود. اگر کمی دقت کنید ابعاد زمین محل برگزاری بازی دیشب از حد استاندارد کوچک تر بود و این مسئله برای تیم هایی که بیشتر دفاع می کنند و با انتقال توپ سریع به زمین حریف سعی در ایجاد موقعیت دارند, بهتر است. در فوتبال روز دنیا دفاع کردن به صورت تیمی و منطقه ای انجام می شود. اولین مدافع هر تیم، آخرین مهاجم است و باید کار دفاع را از زمین حریف انجام دهد. همان طور که در بازیسازی و طراحی حمله اولین مهاجم هر تیم, دروازه‌بان آن است.

یکی از سورپرایزهای کی‌روش استفاده از مهدی ترابی در ترکیب اصلی بود که عملکرد خوبی هم داشت.

مهدی ترابی یکی از بهترین بازیکنان زمین بود. هم در دفاع بسیار به جلالی کمک کرد و هم در فاز تهاجمی با استفاده از توانایی بالای خودش توانست صاحب موقعیت مناسبی شود که ضربه او را دروازبان حریف مهار کرد. دیگر بازیکنان تیم هم بسیار خوب و سر حال بودند. قلی زاده و طارمی با ورودشان به زمین توانستند به خوبی بار هجومی تیم را بهبود ببخشند. این دو روی یک حرکت سریع و با کمک سامان قدوس تیم حریف را غافل گیر کردند و تک گل پیروزی بخش ما را به ثمر رساندند.

تیم ملی انگلیس، رقیب ما در جام جهانی هم مقابل ایتالیا شکست خورد.

انگلیس تیم خوب و مقتدری است و نمی‌توانیم بگوییم ایتالیا صد در صد مستحق پیروزی بود اما در بازی دیشب می‌شد فهمید که خط دفاعی انگلیس خصوصا در مرکز بسیار شکننده عمل می کند و این موضوع باید مورد توجه کادرفنی ما باشد. بردن انگلیس حتی برای ایتالیا هم سخت است اما غیر ممکن نیست.

بیشتر بخوانید:

258 258

کد خبر 1677612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =