بسیاری از دستگیرشدگان قزوین فاقد سابقه کیفری هستند

دادستان قزوین گفت: بسیاری از دستگیرشدگان فاقد سابقه کیفری هستند و بر اساس اظهارات آن‌ها تحت هیجانات و تحریک برخی افراد قرار گرفته و در این اغتشاشات حضور یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان قزوین در حاشیه بازدید از بازداشتگاه دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر، اظهارکرد: دادستانی نسبت به نحوه و محل نگهداری دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر به صورت مستمر نظارت دارد و به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم تا براساس دستورالعمل رعایت حقوق متهمین تحت نظر با آن‌ها رفتار و ضوابط و مقررات مربوط به حقوق متهمین تامین شود.

او افزود: بسیاری از دستگیرشدگان فاقد سابقه کیفری هستند و بر اساس اظهارات آن‌ها تحت هیجانات و تحریک برخی افراد قرار گرفته و در این اغتشاشات حضور یافته‌اند و قطعاً وضعیت آن‌ها طی چند روز آینده مشخص و زمینه آزادی آن‌ها با تامین قرار مناسب فراهم می‌شود.

این مقام قضایی استان گفت: برخی از این دستگیرشدگان نیز دارای سوابق متعدد کیفری هستند و به صورت مستقیم هدایت تجمعات را برای تخریب اموال عمومی و مقابله با نیروهای انتظامی را عهده‌دار بودند که شناسایی و دستگیر شدند و بدون‌شک دستگاه قضایی با افرادی که به صورت سرکرده در این تجمعات غیرقانونی فعالیت داشتند، برخورد قاطع، بدون اغماض و بازدارنده می‌کند و پرونده اینگونه افراد سریعاً تکمیل و جهت صدور حکم قضایی به دادگاه ارسال می‌شود.

رجبی همچنین ادامه داد: قضات ویژه رسیدگی به پرونده دستگیرشدگان در دادسرای قزوین تعیین و همکاران قضایی به صورت شبانه‌روزی در حال رسیدگی هستند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: برخی افراد و چهره‌ها نیز در فضای مجازی با انتشار مطالب تحریک‌آمیز از اقدامات اغتشاشگران حمایت و آن‌ها را ترغیب به ادامه اقدامات خرابکارانه خود می‌کردند و قطعاً این افراد نیز تحت رصد قرار دارند و با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

48

کد خبر 1677819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =