هشدار سخنگوی سابق کاخ سفید درباره شکست دموکرات‌ها در انتخابات

سخنگوی سابق کاخ سفید در مصاحبه‌ای گفت اگر انتخابات پیش روی کنگره آمریکا به همه‌پرسی بر سر رئیس جمهور تبدیل شود، حزب دموکرات بازنده خواهد بود.

«جنیفر ساکی» سخنگوی سابق کاخ سفید روز یکشنبه درباره شکست حزب دموکرات در انتخابات کنگره آمریکا هشدار داد.

به نوشته وبگاه شبکه «فاکس نیوز»، ساکی که اکنون به‌عنوان مجری شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز» فعالیت می‌کند، هشدار داد، اگر انتخابات پیش روی کنگره آمریکا به یک همه‌پرسی درباره «جو بایدن» تبدیل شود، دموکرات‌ها شکست خواهند خورد.

این مقام سابق کاخ سفید گفت: «ببینید اگر انتخابات بر سر این باشد که چه کسی تندرو تر است، مثلا تصویر کوین مک‌کارتی (رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا) را کنار مارجری گرین تیلور (عضو جمهوری‌خواه تندرو در مجلس نمایندگان آمریکا) تصور کنید، در آن صورت دموکرات‌ها پیروز می‌شوند».

او در ادامه با اشاره به اینکه آمار جرم و جنایت در آمریکا به یکی از نقطه‌ضعف‌های مهم دموکرات‌ها تبدیل شده گفت: «اگر این انتخابات یک همه‌پرسی درباره رئیس جمهور باشد، آن‌ها (دموکرات‌ها) می‌بازند و این را خوب می‌دانند».

ساکی افزود:‌ «مشکلات اقتصادی از همه چیز مهم‌تر است ولی باید به مولفه‌های ایالت به ایالت نگاه کنید و جرم و جنایت در رقابت ایالت پنسیلوانیا مسئله عظیمی است».

وی عدم استفاده بایدن از اسم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا را یک «تصمیم راهبردی» دانست و گفت: «اکنون دوباره فصل انتخابات است. او خیلی از کارهایی که خواهانش بوده را انجام داده و قانون‌گذاری‌ها را به سرانجام رسانده است. او باید دستکم کنترل یکی از دو مجلس آمریکا را حفظ کند».

علاوه بر جنیفر ساکی، «نانسی مِیس» عضو مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفته است که قانونگذران جمهوری‌خواه برای برکناری جو بایدن در صورت بازپس‌گیری کنترل بر کنگره، تحت فشار قرار خواهند گرفت.

این نماینده جمهوری‌خواه مدعی شد هم‌حزبی‌های وی در صورتی که حزبشان کنترل کنگره در انتخابات میان دوره‌ای کنگره در ماه نوامبر را پس بگیرد، برای استیضاح بایدن تحت فشار خواهند بود.

طبق نظرسنجی جدید انجام شده توسط شبکه ای‌بی‌سی نیوز و روزنامه واشنگتن پست که یکشنبه (۲۵ سپتامبر) منتشر شد، تنها حدود یک سوم دموکرات‌ها و مستقل‌های متمایل به دموکرات‌ها (۳۵ درصد) خواستار نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا هستند. ۵۶ درصد گفتند که می‌خواهند حزب دموکرات شخص دیگری را انتخاب کند.

310310

کد خبر 1677886

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =