دفاع مقدس درس زندگی است/ ما فراموش شده‌ایم

عبدالمجید خزائی، رزمنده دفاع مقدس می‌گوید قهرمانان گمنام دوران دفاع مقدس فراموش شده‌اند اما برنامه‌هایی شبیه «جان‌وتَن» می‌تواند نام این افراد را زنده کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برنامه ترکیبی «جان‌وتَن» به کارگردانی علی فراهانی‌صدر و تهیه‌کنندگی مهدی مستوفی شب گذشته سوم مهرماه، میزبان «عبدالمجید خزائی» بود. سوژه پنجمین قسمت این برنامه ترکیبی با عنوان «باید شانزده روز راه می‌رفتم» که اهل استان کرمانشاه است، یک سال پیش از شروع جنگ تحمیلی، توسط نیروهای بعث از پایگاه مرزی ربوده و به عراق برده می‌شود. وی در طول نُه ماه اسارت در خاک عراق مدام به فکر فرار است تا در نهایت موفق می‌شود به همراه دو ایرانی دیگر از زندان فرار کند و طی شانزده روز خود را به ایران برساند.

پخش این قسمت بهانه‌ای شد تا گفتگویی کوتاه با «عبدالمجید خزائی» داشته باشیم که در ادامه می‌خوانید.

وی در ابتدا با اشاره به اینکه پیش از حضور در «جان‌وتَن» تنها با شبکه‌های استانی مصاحبه داشته است و این برنامه ترکیبی، اولین حضور او در شبکه سراسری محسوب می‌شود، گفت: «جان‌وتَن» به سراغ فراموش‌شده‌های دفاع مقدس رفته است به همین دلیل باید از تک‌تک دوستانی که در پژوهش و ساخت چنین اثری حضور داشته‌اند، تشکر کرد.

این رزمنده جنگ تاکید کرد: همین سوژه‌های کوچک هم قهرمان دوران دفاع مقدس اما فراموش شده‌اند. برنامه‌هایی شبیه «جان‌وتَن» می‌تواند نام این افراد را زنده کند.

وی با اشاره به اینکه خاطرات دفاع مقدس تجربه و درس بزرگی برای نسل جدید و آیندگان است، گفت: هنوز افراد بسیاری هستند که قصه خود را تعریف نکرده‌اند و در حقیقت ناگفته‌های بسیاری از دوران دفاع مقدس مطرح نشده است.

خزائی درباره تجربه حضور در این برنامه ترکیبی عنوان کرد: حال روحی‌ام با حضور در برنامه «جان‌وتَن» خوب و یاد مسایل بسیاری از جمله جوانمردی‌ها، مقاومت‌ها، ایثارگری‌ها و ازخودگذشتگی‌ها افتادم که امروز بسیار به آن احتیاج داریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دفاع مقدس درس زندگی است. صداقت، درستکاری و راست‌گویی در آن زمان به وفور یافت می‌شد و افراد از جان و دل مایه می‌گذاشتند. ما امروز به این موارد باید توجه و آن را در زندگی پیاده کنیم.

«جان‌وتَن» که محصول مشترک مرکز مستند سوره و مرکز هنری-‌رسانه‌ای نهضت است تا ششم مهرماه هر روز حوالی ساعت 17:00 از شبکه سه سیما و تا هفتم مهر هر شب ساعت 23:00 از شبکه افق سیما روی آنتن می‌رود.

55245

کد خبر 1678006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عباس مزنگی IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
    0 0
    بهترین روزهای زندگیم ک مرور میکنم فقط روزهای جبهه جنگ بود ک چ روزهایی بود بسیار خوب