15 محموله از 19 محموله اصلی واردات خودرو به ایران از کشور کره صادر شده است.

نگاهی به محموله های بزرگ خودروهای وارداتی به کشور که هر کدام شامل بیش از 100 دستگاه خودرو بوده است نشان می دهد طی چهار ماه گذشته بالغ بر 19 محموله در این ابعاد  به کشور وارد شده که در مجموع بیش از 4هزار خودرو را شامل می شود و در حدود 40 درصد از کل واردات خودروی از نظر تعداد و 68 درصد از ارزش این کالای وارداتی به کشور را طی چهار ماهه نخست امسال تشکیل می دهند.

قابل ذکر است که از 19 محموله ذکر شده 15 محموله از کشور کره به مقصد ایران بارگیری شده و محصولات کارخانه های کیا و هیوندا بوده اند شامل 3324 دستگاه خودرو به ارزشی بالغ بر 61 میلیون دلار که طی تنها چهار ماه اول سال جاری وارد کشور شده اند البته محموله های کوچک دیگری نیز شامل این خودروها به کشور وارد شده است.

اما بزرگترین محموله وارداتی به کشور طی چهار ماه گذشته مربوط به محموله ای با 600 دستگاه خودروی مرسدس بنز با ارزی معادل 21 میلیون دلار بوده است که البته مدل بنز وارداتی در آمار مقدماتی گمرک ایران به ثبت نرسیده ولی قیمت واحد این خودروها هریک بیش از 35 هزار دلار به ثبت رسیده وهر یک از این خودروها 1.5 تن وزن داشته اند شاید با این راهنمایی ها خبرگان خودرو بتوانند مدل وارداتی را حدس بزنند.

 

بزرگترین محموله های خودروی واردتی

/22231

کد خبر 167808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
    1 0
    چرا ما ملت ایران باید اینقدر بدبخت باشیم که ماشین 20 میلیونی رو 50 میلیون بخریم و پژو 7 میلیونی رو 14 میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟