رییس کل دادگستری استان کرمان:آرامش کامل بر استان کرمان حاکم است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: تمامی اغتشاشات و ناآرامی هایی که در روزهای گذشته در برخی از مناطق اتفاق افتاد، با همت نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی مدیریت شده و اکنون آرامش کامل بر استان کرمان حاکم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم حمیدی در تشریح این خبر ضمن تقدیر از مردم استان کرمان که از روزهای نخستین این اغتشاشات، خط و راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند، افزود: مردم بصیر، فهیم انقلابی استان کرمان نه تنها از این حرکت ها حمایت نکردند بلکه علیه اغتشاشگران و کسانی که امنیت عمومی را مختل کرده بودند، پای کار آمدند و ضمن مقابله با این افراد، از مواضع نظام و انقلاب دفاع کردند.
وی با تاکید بر این مطلب که مردم اولین نقش را در جمع آوری اغتشاشات اخیر بر عهده داشته اند، تاکید کرد: در اغتشاشات اخیر تعدادی افراد در مرکز استان و در برخی از شهرستان ها دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی شده اند که تفکیک اولیه درباره آنها صورت گرفته است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تصریح کرد: تعدادی ازاین افراد لیدر بوده اند و تعدادی نیز به سرویس های اطلاعاتی در خارج از کشور وابستگی داشته اند که درباره این افراد، به اقتضای جرمی که انجام داده اند مجازات قانونی لازم اعمال خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی بیان کرد: شعبات ویژه ای در دادسراها و دادگاه های مربوطه تعیین شده است و این پرونده ها به صورت خارج از نوبت، با سرعت و دقت لازم رسیدگی خواهد شد و احکام قضایی متناسب با جرایمی که انجام داده اند صادر شده و اجرا خواهد شد و مشکلی برای صدور و اجرای احکام این افراد نداریم.
وی یادآور شد: براساس تفکیک های انجام شده، بخشی از این افراد اتباع خارجی بوده اند که در این مسائل حضور داشته اند که درباره آنها باید تدبیر لازم صورت گیرد و بخشی نیز لیدرها و افراد وابسته به سازمان های اطلاعاتی خارج از کشور بودند که درباره آنها باید به اقتضای وضعیت آنها اقدام شود.
رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: عده ای نیز سیاهی لشکر بوده اند که عمدتا جوان بوده اند و فریب لیدرها و وابستگان به سرویس های اطلاعاتی کشورهای بیگانه را خورده اند که این افراد در صورتی که سابقه شرارت نداشته باشند و یا در مسائل مشابه قبلی دخالت نداشته باشند، تدبیر قضایی درباره آنها؛ ارشاد، هدایت، راهنمایی واخذ تعهد است.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی گفت: لیدرها و کسانی که جایی را تخریب کرده اند علاوه بر اینکه باید خسارت های وارده را جبران کنند، در مراجع قضایی از جنبه عمومی نیز تدابیر و آرای مقتضی برای آنها صادر و اجرا خواهد شد.
46
کد خبر 1678285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =