اکران ۱۰۰ ساله/فیلمی که هرگز نخواهید دید

ایرنا: « ۱۰۰ سال - ۱۰۰ Years » عنوان فیلمی علمی - تخیلی به نویسندگی جان مالکوویچ و کارگردانی رابرت رودریگز است که بازیگران آن، وجود نخواهند داشت تا در فیلم‌ها بازی کنند، مگر این که فناوری انجماد در دهه‌های آینده با شتاب بیشتری پیشرفت کند.

در زمان تبلیغات ۱۰۰ سال در سال ۲۰۱۵ از این فیلم با عنوان «فیلمی که هرگز نخواهید دید» ، نام برده شد. قرار است این فیلم در سال ۲۱۱۵ نمایش داده شود که به نوشته مووی وب، نسخه فیلم در یک قاب شیشه ای ضد گلوله در گاو صندوقی با فناوری بالا نگهداری می‌شود که در ۱۸ نوامبر سال ۲۱۱۵ رونمایی خواهد شد.

در ۱۰۰ سال، جان مالکوویچ آمریکایی در نقش قهرمان مرد، شویا چانگ تایوانی در نقش قهرمان زن و مارکو زاروری شیلیایی در نقش هماورد ایفای نقش می‌کنند که این بازیگران در زمان اکران آن در فیلم‌ها دیگر نخواهند بود. به این ترتیب نسخه فیزیکی فیلم باید با دقت بالایی نگهداری شود.

تاکنون درباره جزئیات این فیلم جز نام و نقش این سه بازیگر مطلبی عنوان نشده و این جزئیات پنهان نگاه داشته شده است.

اکران ۱۰۰ ساله/فیلمی که هرگز نخواهید دید

البته کارگردان ۱۰۰ سال در گفت و گویی در سال ۲۰۱۹ گفته بود من داشتم چندین فیلم کوتاه برای آن‌ بازیگران می‌ساختم و اول، آن یکی (۱۰۰ سال) را تمام کردم؛ اول آن فیلم را گرفتیم، فکر می‌کردم قرار است تبلیغاتی یا چیزی شبیه به این باشد...

در این باره مووی وب می‌نویسد: اگر چه بینندگان برای دیدن فیلم «۱۰۰ سال» باید مدت زمان زیادی در انتظار بمانند اما در واقع لازم نیست خیلی منتظر بمانند تا این فیلم به نتیجه برسد. ۱۰۰ سال یک فیلم کوتاه خواهد بود. چرا که به طور قطع سازندگان آن برای خلق تصویری کامل زمان کافی در اختیار داشته‌اند.

«۱۰۰ سال یک فیلم تجربی خواهد بود»؛ شنیدن این موضوع ممکن است به این معنا باشد که سازندگان آن، کیفیت را فدای تلاش برای ایجاد انقلابی در قالب کرده‌اند اما ۱۰۰ سال می‌تواند بیش از حد پیچیده نیز باشد. چرا که صاحبان‌ ایده‌های خلاق پشت پروژه قصد ندارند برای دستیابی به دیدگاه عجیب و غریب خود، داستانی منسجم را لحاظ کنند.

حال چه طرفدار این گونه فیلم‌ها باشید و چه در زمره کسانی که آن‌ها را بیش از حد اغواگر می‌خوانند، نباید این مساله باعث نگرانی یا هیجان شود؛ به احتمال زیاد وقتی که ۱۰۰ سال به نمایش درآید، شما دیگر برای دیدنش هم نخواهید بود.

اکران ۱۰۰ ساله/فیلمی که هرگز نخواهید دید

مووی وب نوشته به طور دقیق موضوع ۱۰۰ سال مشخص نیست اما با حداقل اطلاعاتی که از آن به طور عمومی منتشر شده حاکی از آن است فیلم تلاش می‌کند جهان ۱۰۰ سال آینده را با پیش‌بینی‌های خود به تصویر بکشد و مخاطبان آن در سال ۲۱۱۵ قادر خواهند بود آن را با وضعیت جهان خود مقایسه کنند.

در حقیقت دیدن جهانی که مغلوب تغییرات آب و هوایی و فروپاشی سیاسی شده چندان عالی به نظر نمی‌آید. بنابریان شاید تماشاگران سینما لازم است با نوشتن طوماری سازندگان ۱۰۰ سال را متقاعد سازند که آن را کمی زودتر اکران کنند.

۵۵۲۲۶

کد خبر 1678322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امیر IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
    9 0
    در ایران میتونید فیلم در ۲۰۰ سال گذشته رو مشاهده کنند