انتقال ضریح جدید حضرت زینب(س) به سوریه

شیعه نیوز نوشت: لشکر رزمی العباس(حشد عتبات) جزئیات اسکورت و انتقال ضریح حضرت جدید حضرت زینب(س)به سوریه را که در کارگاه های آستان قدس عباسی ساخته شده، اعلام کرد.

واحد اطلاع رسانی این لشکر در بیانیه ای اعلام کرد: لشکر العباس با جناح های امنیتی و رسمی در راس آنها نخست وزیر که دستور پشتیبانی همه جناح ها از لشکر العباس در به انجام رساندن این وظیفه مهم را صادر کرده، هماهنگی کرده است.

در این بیانیه آمده است: روز سه شنبه ضریح شریف از آستان قدس عباسی تحویل گرفته شد و به زودی دوباره به کادرهای این آستان مقدس در صحن العقیله زینب در سوریه به هدف نصب تحویل داده خواهد شد و امروز(چهارشنبه) کاروانی از لشکر العباس ضریح را به فرودگاه نجف و از آنجا به آستان قدس علوی و بین مردم نجف خواهد برد که اصرار به استقبال از ضریح شریف را داشته اند.

در ادامه بیانیه مذکور عنوان شده است: نیروی هوایی عراق در فرودگاه نجف اقدام به انتقال ضریح با هواپیمای سی-۱۳۰ به سوریه خواهد کرد و جدیدترین هواپیماهای اف ۱۶ عراق هواپیمای اصلی را از عراق به فرودگاه دمشق مشایعت خواهند کرد.

براساس این بیانیه، لشکر العباس با خودروهای ویژه، ضریح را از فرودگاه دمشق به حرم حضرت زینب(س) منتقل می کنند تا توسط کادرهای عتبه عباسی نصب شود.

پیش از این عتبه عباسی اعلام کرده بود که همه مراحل طراحی و اجرای ضریح جدید کاملا عراقی است و در حال حاضر ساخت حاشیه زینتی (اسپر) آن پایان یافته است.

براساس این گزارش، طراحی و ساخت و اجرای این حاشیه از مهم‌ترین بخش‌های کار ساخت ضریح است که به دست هنرمندان باتجربه عراقی در بخش فلزکوبی به مرحله نهایی رسیده و فقط طلاکاری آن باقی مانده است.

این حاشیه زینتی شامل ۱۴ قطعه است که هر کدام از آنها ۲ کیلو وزن و ۱۲۸ سانتی متر طول و ۳۲ سانتی متر عرض و یک میلی‌متر ضخامت دارد.

۶۵۶۵

کد خبر 1678385

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • داریوش IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
    0 1
    تا کور شود هر آنکه نتواند دید