۷ نفر
۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
آیا پشیمانی از لمینت واقعیت دارد؟

لمینت یکی از عمل های زیبایی دندان به شمار می آید که طرفداران بسیاری را دارد. هر روزه تعداد زیادی از افراد در دنیا دندان های خود را به وسیله لمینت زیبا و سفید می کنند.

بسیاری از افرادی که به دنبال انجام دادن این روش هستند، ممکن است این سوال برایشان به وجود آید که آیا پشیمانی از لمینت دندان واقعیت دارد؟ آیا ممکن است فرد بعد از انجام لمینت پشیمان شود؟ اگر به دنبال یافتن سوالات خود هستید، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید چرا که قصد داریم در خصوص این موارد توضیحاتی را ارائه دهیم.

قبل از شروع به بررسی کردن علل پشیمانی از لمینت دندان نیاز است تا در خصوص لمینت دندان توضیحاتی را ارائه دهیم. لمینت یک روش زیبایی دندان به شمار می رود که در آن نیاز به قالب گیری از دندان ها وجود دارد. بعد از قالب گیری، دندان پزشک شروع به فرم دادن دندان های شما می کند. همچنین اگر به دنبال بهترین درمان برای جایگزینی دندان از دسته رفته هستید، میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان

علت های پشیمانی از لمینت

در ادامه این مقاله قصد داریم تا تک به تک در خصوص علت های پشیمانی از لمینت توضیحاتی را در اختیارتان قرار دهیم. نکته مهمی که وجود دارد این است که تمامی افراد بعد از انجام لمینت پشیمان نمی شوند و این اتفاق تنها برای برخی از افراد رخ می دهد.

· استحکام

· فرم دهی

· بازگشت پذیر نبودن

· تهاجمی بودن این روش

· تغییر رنگ

· دندان پزشک متخصص

· نداشتن نتیجه دائمی

استحکام

لمینت دندان یک روش بسیار مناسب برای زیبا کردن دندان ها می باشد. در این روش بعد از ۲ الی ۳ جلسه دندان های فرد سفید و صاف خواهد شد. در صورتی که دندان های فرد از یکدیگر فاصله داشته باشند و یا وضعیت مطلوبی را نداشته باشند، به وسیله این روش می توان عیوب دندان ها را به طور کامل از بین برد. با توجه به مزیت هایی که این روش دارد اما یک نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

آیا پشیمانی از لمینت واقعیت دارد؟

مراقبت از لمینت بعد از انجام این عمل بسیار مهم است و فرد باید بعد از لمینت کردن توجه بسیاری را به دندان های خود داشته باشد. یک نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که دوام و استحکام لمینت بالا نیست. برخی از افراد یک نگاه کاملا ابزاری را به دندان های خود دارند و شروع به شکستن اجسام سخت به وسیله دندان های خود می کنند. انجام همچنین عملی به لمینت دندان آسیب می رساند. بسیاری از افراد به همین دلیل بعد از لمینت کردن دندان های خود پشیمان می شوند.

فرم دهی دندان

از آن جایی که برای لمینت کردن دندان نیاز است تا از دندان ها قالب گیری شود پس نیاز به فرم دهی دندان ها وجود دارد. بعد از قالب گیری دندان پزشک شروع به فرم دادن دندان ها می کند. این فرم دهی باید به گونه ای باشد که فرد در انجام کارهای روزمره خود به مشکل برنخورد. در صورتی که فرم دهی دندان ها به درستی انجام نشده باشد فرد به هنگام جویدن غذا با مشکل روبرو خواهد شد. این مورد را نیز می توان یکی دیگر از علت های پشیمانی از لمینت دانست.

بازگشت پذیر نبودن

لمینت دندان یک روش بازگشت ناپذیر است. برای انجام لمینت دندان نیاز است تا دندان ها تراش بخورند. این تراش خوردگی به این دلیل صورت می گیرد که بتوان قالب را بر روی دندان ها نصب کرد. به همین دلیل اگر فردی تصمیم به لمینت دندان های خود بگیرد باید بعد از گذشت مدت زمانی مجدد آن را ترمیم کند و هیچ راه بازگشتی وجود ندارد. در کامپوزیت دندان اما قضیه کمی متفاوت تر است چرا که این روش یک روش بازگشت پذیر است و در صورت پشیمانی فرد می تواند از انجام مجدد این روش امتناع کند.

آیا پشیمانی از لمینت واقعیت دارد؟

تهاجمی بودن این روش

تهاجمی بودن یکی دیگر از علت هایی است که باعث می شود تا افراد از انجام لمینت دندان پشیمان شوند. منظور از تهاجمی بودن این است که در این روش به ساختار دندان ها دست برده می شود. همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از افراد برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی از انجام این روش پشیمان شوند. البته ناگفته نماند که این روش هیچ گونه آسیبی را به ساختار دندان ها نمی رساند.

تغییر رنگ دندان ها

برخی از افراد این تصور را دارند که لمینت یک روش دائمی برای سفید کردن دندان هاست و می توانند بدون نیاز به ترمیم دندان های خود، تا آخر عمر از این روش استفاده کنند. این یک تصور کاملا غلط است چرا که لمینت دندان نیز دارای طول عمر مشخصی است و نمی توان به صورت دائمی از آن استفاده کرد. برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان ها باید به یک سری از دستورالعمل ها توجه شود.

دندان پزشک متخصص

از قدیم گفته اند که کار را به کاردان بسپارید. انجام عمل لمینت دندان خود را تنها به دندان پزشکان حاذق و کاربلد در این حوزه بسپارید تا بتوانید از نتیجه کار رضایت کافی داشته باشید. دندان پزشکانی که برای انجام لمینت مبلغ کمی را دریافت می کنند، ممکن است نتوانند آن طور که باید و شاید کار را به نحوی مطلوب انجام دهند. از آن جایی که دندان یک عضو بسیار تاثیر گذار بدن است که نقشی مهم را در زیبایی چهره هر فرد ایفا می کند پس کیفیت کار برایتان اولویت داشته باشد. در صورتی که لمینت دندان خود را نزد دندان پزشکان بی تجربه انجام دهید بعد از مدتی کوتاه از انجام این روش پشیمان خواهید شد.

نداشتن نتیجه دائمی

نداشتن نتیجه دائمی علت دیگری است که افراد از انجام این عمل پشیمان می شوند. نمی توان یک مدت زمان مشخص برای ماندگاری لمینت در نظر گرفت؛ چرا که این مدت زمان برای هر فردی متفاوت است. به طور میانگین اما در صورت توجه داشتن به برخی از بایدها و نبایدها طول عمر لمینت دندان ۷ الی ۸ سال خواهد بود.

برای جلوگیری از پشیمانی لمینت چه کاری باید انجام دهیم؟

برای انتخاب نوع روش زیبایی خود حتما با یک دندان پزشک متخصص مشورت کنید. در صورت چنین کاری دندان پزشک با توجه به بررسی وضعیت دندان و دهان شما بهترین پیشنهاد را برای شما خواهد داشت. در چنین حالتی دیگر پشیمانی بعد از لمینت برای شما اتفاق نمی افتد.

اگر تعداد زیادی از دندان های شما بر اثر عوامل مختلفی شکسته است و به دنبال پیدا کردن یک راه حل مطمئن برای ترمیم آن ها هستید، استفاده از لمینت می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد علت های پشیمانی از لمینت توضیحاتی داده شد. اگر می خواهید بهترین نتیجه را از انجام لمینت بگیرید، نیاز است که حتما این کار را نزد یک دندان پزشک با تجربه و حاذق انجام دهید.

کد خبر 1678392

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =