پرداخت ۹۷۵ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران مازندران

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه امسال ۵۵ هزار هکتار از زمین‌های زراعی استان به کشت گندم اختصاص یافته است گفت: در سال زراعی جاری ۸۴ هزار تن گندم به ارزش ۹۷۵ میلیارد تومان از گندمکاران مازندرانی تضمینی خریداری شده است.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، عباس علی وفایی نژاد با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزود: با پیگیری های به عمل آمده تمامی مطالبات گندمکاران مازندرانی که معادل ۹۷۵ میلیارد تومان بود بصورت کامل پرداخت شده است.

وی افزود: گندم تولیدی کشاورزان مازندرانی با ۴ درصد افت مفید و ۱ درصد غیر مفید هر کیلو گندم به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و مبلغ ۱۰۰۰ تومان هم به عنوان تشویقی به کشاورزان بابت تحویل هر کیلو گندم به دولت یعنی مجموعا مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به کشاورز پرداخت شد.

وفائی نژاد با بیان اینکه وضعیت موجودی گندم استان در مراکز نگهداری بیش از ۱۲۰ هزار تن می باشد اظهار داشت: از جهت ذخیره استراتژیک گندم در شرایط مطلوبی به سر می بریم و با برنامه ریزی صورت گرفته ذخایر گندم در استان به ۳ ماه رسیده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۳ هزار تن گندم از طریق بنادر و از کشورهای حوزه دریای خزر و ۱۱ هزار و ۶۷۶ تن از استان خوزستان تامین و وارد استان شد.

46

کد خبر 1678570

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =