امام جمعه قزوین: دستگاه قضا با عوامل فتنه قاطعانه برخورد کند

امام جمعه قزوین گفت: از دستگاه قضایی درخواست می‌کنیم با کسانی که فتنه‌گری را در پشت صحنه مدیریت می‌کنند برخورد قاطع و آن‌ها را از خدشه به اموال عمومی پشیمان کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: در همه شرایط، در فتنه و غیرفتنه ما نیازمند تقوا هستیم، تقوا ما را حفظ می‌کند، تقوا ما را از گزند دشمنان نگه می‌دارد، تقوا باعث می‌شود وحدت و انسجام ملت ما دستخوش اجانب قرار نگیرد، بنابراین همواره یکدیگر را سفارش به تقوا می‌کنیم و دست یکدیگر را برای پیشرفت در عرصه نورانی تقوا می‌گیریم.

او افزود: یکی از مناسبت‌های پیش‌رو این است که رسول مکرم اسلام (ص) پس‌از چند شبانه روز که در غار ثور اقامت داشتند به مدینه هجرت کردند، این هجرت سرنوشت رسول خدا (ص) و یارانش را تغییر داد، استقبالی که مردم مدینه از آن حضرت کردند و شرایط برای اسلام، عزت اسلام، رشد مسلمانان، به رسمیت شناخته شدن رسول خدا و یارانش و مجموعه اسلامی دین و حاکمیت دینی در مدینه تثبیت شد.

امام جمعه قزوین گفت: در همین ایام، ایام هجرت امام خمینی (ره) از عراق به پاریس است، عزیزان سالمندی که دوران پیش‌از انقلاب را دیده‌اند به خاطر دارند که حزب بعث عراق لیاقت نداشت که امام خمینی (ره) در عراق بماند، به همین دلیل عذر ایشان را خواست و مانع حضور ایشان در عراق شد، امام (ره) در ابتدا تصمیم گرفتند به سمت کویت حرکت کردند اما حاکمیت کویت هم این لیاقت را نداشت که مهمانی مانند امام (ره) داشته باشد، امام راحل فرمودند من اگر با هواپیما از این فرودگاه به آن فرودگاه در هر کجا باشم فریاد مظلومیت ملتم را به دنیا نشان می‌دهم.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: آنجا بود که امام خمینی (ره) عزم فرانسه کردند و در آنجا مستقر شدند و تبدیل به خبر نخست همه دنیا گشتند، هجرت رسول گرامی اسلام از مکه به مدینه و هجرت امام خمینی (ره) از عراق به سمت فرانسه سرشار از برکت بوده است زیرا همیشه هجرت‌های خدایی برکاتی را به همراه دارد.

او تصریح کرد: یکی از مناسبت‌های دیگر که پیش‌رو داریم، شهادت امام حسن عسکری (ع) است، امام حسن عسکری (ع) عصاره همه پیغمبران و امامان بودند که باید این میراث را به بقیه‌الله‌الاعظم (عج) منتقل کنند، ازآنجا که زمین یک‌لحظه بدون حجت خدا نیست، بلافاصله پس از امام عسکری (ع) نوبت به امامت امام زمان (عج) می‌رسد و امت اسلام زیر سایه امامت آن حضرت قرار می‌گیرند، جهان با قلب تپنده امام (ع) که قلب عالم امکان است بقا پیدا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: حدیثی از امام حسن عسکری (ع) داریم که بسیار نیاز داریم این حدیث همیشه در گوش ما باشد و مقابل چشم ما جلوه گری کند، آن امام همام فرمودند هیچ آدم آبرومندی حق را نادیده نگرفت، حق را زمین نگذاشت و در مقابل حق بی تفاوت نبود، مگر اینکه ذلیل شد، آدمی که حق را نادیده گرفت و مسائل باندی، جناحی، حزبی و منفعت شخصی خود را در نظر گرفت، ذلیل می شود و روی عزت و آبرو را نمی بیند، کسی که غیر حق را بر حق ترجیح دهد، یک حرفی را می خواهد بزند و می گوید اگر این حرف را بزنم چنین و چنان می شود، حرف حق را می خورد و نمی گوید، کسی که یک اقدامی باید کند اما با خود می گوید اگر این اقدام را کنم به دنیای من ضرر می زند، کسی که حرف دین را زمین می گذارد، این آدم روی عزت را نمی بیند و ذلیل می شود.

آیت‌الله عابدینی افزود: تاریخ پراز آدم‌هایی است که به خاطر بی‌اعتنایی به حق به خاک مذلت نشسته‌اند، البته ممکن است آن‌ها در ذلت خود راحت باشند، بستگی به این دارد که با خودشان چه کرده‌اند، وگرنه آدمی که مقابل حق باشد روی عزت و احترام را نمی‌بیند.

امام جمعه قزوین ادامه داد: مطابق فرموده امام حسن عسکری (ع) در ادامه این حدیث آمده که هیچ آدم ضعیف و ناتوانی پای حق نایستاد مگر اینکه به عزت رسید، یعنی هر آدم ضعیفی اگر به حق بچسبد حق او را محترم، عزیز و بلند مرتبه می‌کند، نمونه بارز این مسئله ایستادگی امام خمینی (ره) در مقابل کفر و باطل جهانی و ایستادگی رهبر حکیم انقلاب در مقابل همه فتنه‌ها و شرارت‌ها، قبل‌از پیروزی انقلاب تاکنون بوده که هر روز بر عزت‌شان افزوده شده است.

او گفت: اما آن‌ها که در مقابل دین، حق و مردم بوده‌اند، مصلحت‌جویی، منفعت‌طلبی، باندبازی کرده اند، جز خواری و ذلت چیزی نصیبشان نشده است و حتما در آینده هم نمی‌شود.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: یکی‌از مناسبت‌های دیگر اینکه روز نیروی انتظامی را پیش رو داریم، ملت ما همیشه قدر نیروی انتظامی را دانسته و می‌داند، مخصوصا وقتی که این جنجال‌های فتنه‌گران را دیدیم بیشتر از گذشته قدردان نیروی انتظامی هستیم، این عزیزان فداکار ما در این ایام چقدر از خودگذشتگی نشان دادند و همراه با بسیج مقتدر و نیروهای مردمی برای امنیت مردم پای کار بودند، ما برای همه نیروهای مسلح احترام قائل هستیم، همه نیروهای مسلح حافظ عزت، آبرو و امنیت ما هستند و دشمنان ما از آن‌ها حساب می‌برند.

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: اخیرا که پایگاه‌های اشرار کومله مورد هدف موشک‌های نقطه زن ما قرار گرفت، این‌ها دیگر حساب کار دستشان می‌آید و می‌فهمند که در جولانگاه شیران خدا عرصه‌ای برای آن‌ها وجود ندارد که این‌ها بخواهند خودنمایی کنند.

آیت‌الله عابدینی گفت: موضوع دیگری که در ایام فتنه فرصت نشد برجسته دیده شود این بود که ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود در سازمان ملل که در تحلیل تحلیلگران به عنوان برجسته‌ترین سخنرانی‌ها ارزیابی شده است، یک کاری کردند و آن هم اینکه در آنجا تصویر مرد بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آزادی‌بخش مستضعفان جهان، امید مستضعفان، سرباز فداکار رهبر حکیم انقلاب، پرورش یافته مکتب امام راحل، پرورش یافته مسجد، هیئت، ایمان، عقیده، سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی را جلوی چشم جهانیان به نمایش گذاشتند.

او ادامه داد: این کار بسیار ارزنده بود، مخصوصا کلماتی که ایشان در این خصوص عنوان کردند، ایشان به دنیا بیان کرد که این شخص برای همه مردم دنیا شناخته شده است که با داعش و تروریسم جنگید و تروریست‌ها را کاملا به شکست کشاند، این را همه عالم می‌دانند اما آمریکای مدعی مبارزه با تروریسم، دائما داعشی‌ها را تقویت کرد، اسلحه در اختیار آن‌ها قرار داد، هر وقت داعشی‌ها یک‌جا محاصره شدند آمریکایی‌ها برای نجات آن‌ها هلی‌کوپترهای خود را بسیج کردند، در نهایت هم آمریکایی‌ها و ترامپ شکست‌دهنده داعش را به شهادت رساندند، رئیس‌جمهور ما در این سخنرانی خواستار محاکمه قاتل حاج قاسم سلیمانی شدند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: آن‌ها چه کار کردند و حاج قاسم سلیمانی چه کار کرد؟ فتنه‌گران چه کردند و ملت ما چه کردند؟ ملت ما و حاج قاسم سلیمانی تحت رهبری امام و پیشوای‌مان با پیروی از دستورات دینی، عمل به آیات قرآن کریم الحمدالله به یاری خدای متعال و تکیه بر ایمان و تقوا کاخ‌های ظلم و ستم مستکبران را به آتش کشیدیم و آن‌ها صرفاً سطل‌های زباله ما را به آتش کشیدند در حالی که آن‌ها ادعای ابرقدرتی می‌کنند.

آیت‌الله عابدینی گفت: ما خدا را شاکریم چرا که آمریکایی‌ها هر روز ضعیف‌تر شده و جبهه مقاومت، ایمان و اسلام قوی‌تر می‌شود.

او اضافه کرد: از دستگاه قضایی بسیار متشکر هستیم که خیلی خوب و قاطعانه هم در سطح ملی و هم در استان قزوین در مقابل فتنه‌گران خوب عمل می‌کنند و باردیگر خواهش می‌کنیم با کسانی که فتنه‌گری را در پشت صحنه مدیریت می‌کنند برخورد قاطع‌ و آن‌ها را از خدشه به اموال عمومی پشیمان کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به تکریم و معرفی مدیر حوزه علمیه استان گفت: از مدیر سابق حوزه علمیه قزوین قدردانی و برای حجت‌الاسلام‌والمسلمین عرفانی مدیر جدید حوزه علمیه استان قزوین آرزوی موفقیت داریم در حوزه علمیه‌ای که در فرهنگ و بصیرت‌افزایی مردم نقش مؤثری را ایفا می‌کند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1679205

برچسب‌ها