ساماندهی رودخانه‌های الموت، کشاورزی و شیلات منطقه را متحول می‌کند

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان قزوین گفت: رودخانه‌های موجود در منطقه الموت در صورت ساماندهی می‌تواند به اقتصاد مردم کمک کرده و شرایط کشاورزی و شیلات منطقه را نیز متحول کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ یداله ملکی، مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای قزوین در جلسه‌ای که با حضور جمعی از معاونین شرکت آب‌منطقه‌ای قزوین و اعضای سازمان مردم‌نهاد «همیاران توسعه الموت» به نمایندگی از سوی مردم منطقه الموت در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد، در خصوص طرح انتقال آب شاهرود به استان و اجرای طرح‌های ساماندهی رودخانه‌های شاهرود و الموت‌رود، اظهار کرد: رودخانه‌های شاهرود و الموت‌رود با ظرفیت‌های خوبی که دارند می‌توانند فرصت بسیار مناسبی را برای مردم منطقه ایجاد کنند و در حوزه گردشگری نیز مورد توجه قرار گیرند.

او افزود: رودخانه‌های موجود در منطقه الموت در صورت ساماندهی می‌تواند به اقتصاد مردم کمک کرده و شرایط کشاورزی و شیلات منطقه را نیز متحول کند، لذا با همه محدودیت‌های اعتباری در راستای تحول در این منطقه و کمک به معیشت روستاییان درصددیم با کمک مشاوران و استفاده از ظرفیت‌های مردم منطقه طرح ساماندهی رودخانه‌های شاهرود و الموت‌رود را در دستور کار قرار دهیم.

این مقام مسئول یادآورشد: اجرای طرح ساماندهی رودخانه‌ها و کنترل سیلاب می‌تواند از حوادث احتمالی ناشی از سیلاب در شرایط تغییر اقلیم نیز پیشگیری کرده و امنیت اجتماعی و اقتصادی منطقه را تقویت کند.

ملکی گفت: ساماندهی رودخانه‌ها، ایمن‌سازی و اجرای طرح‌هایی با رویکرد گردشگری و منظرسازی می‌تواند شرایط مساعدی را برای ساکنان محلی ایجاد کرده و ظرفیت‌های گردشگری منطقه را نیز شکوفا کند.

این مدیر ادامه داد: منظرسازی رودخانه شاهرود و الموت‌رود و توسعه ظرفیت‌های طبیعی رودخانه و ایجاد امکانات لازم با کمک بخش خصوصی برای استفاده تفریحی با رعایت مسائل زیست محیطی می‌تواند به درآمدزایی مردم منطقه، ایجاد اشتغال و تفریحات سالم نیز منجر شود.

او افزود: در اجرای طرح ساماندهی رودخانه‌های منطقه الموت حتماً به حساسیت‌های محیط‌زیستی و نیازهای محلی هم توجه می‌شود.

ملکی گفت: برای اینکه این طرح با کمترین اشکال در زمان اجرا مواجه شود و در عین حال جامع و کامل باشد و شرایط و نیازهای منطقه را نیز دربر بگیرد در همان ابتدای کار از تشکل‌های مردم‌نهاد به عنوان نمایندگان ساکنان محلی خواسته‌ایم در جلسات کارشناسی حضور داشته باشند و طرح را نقد کنند که خوشبختانه در حال حاضر تشکل مردم‌نهاد «همیاران توسعه الموت» با حضور کارشناس زبده و با تجربه که سال‌ها در مسند مدیریت‌های مختلف استان بودند در کنار مشاور طرح قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان قزوین در پایان بیان کرد: ما در اجرای این طرح به‌دنبال منفعت نیستیم و نگاه ما کمک به اقتصاد مردم منطقه الموت است و تلاش می‌کنیم دغدغه معیشت و مشکلات کشاورزی مردم حل شود.

46

کد خبر 1679207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =