نعیم قاسم: مجالی برای روی کار آمدن رئیس جمهور انتخاب شده توسط سفارت‌خانه‌ها وجود ندارد

ایسنا نوشت:معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد، دیگر مجالی برای ریاست جمهوری شخص تنش زایی که از سوی سفارتخانه ها انتخاب شده باشد، وجود ندارد.

به نقل از سایت النشره، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مجالی برای تصدی پست ریاست جمهوری توسط شخص تنش زایی که از سوی سفارتخانه‌ها انتخاب شده باشد، وجود ندارد. در کنار نمایندگانی که در کمین هستند و منجر به این پوچی می شوند، نمایندگان صادقی نیز وجود دارند.

وی گفت، در صورت امکان باید رئیس جمهوری بر سر کار آید که مناسب شرایط فعلی لبنان باشد، زیرا دیگر چالش ها سودی ندارند. کسانی هستند که ایستادگی کرده اند و در سراسر جهان تسلیم احدی نشده اند از این روی تسلیم سفارتخانه های شما یا دستوراتی که این سفارتخانه ها می دهند، نخواهند شد.

نعیم قاسم در ادامه گفت، در صورت تعیین مشکل برای نابودی فساد، می توان در کشور اصلاحات انجام داد. حل مشکلات و از بین بردن فساد با بازخواست‌ها شروع می شود و این مستلزم وجود دستگاه قضایی شفاف و مستقل است.

وی افزود، مشکل دوم در لبنان، آمریکا است که به فروپاشی هرچه بیشتر کمک می کند و به نه گفتن و رد کردن راضی نمی شود بلکه به فروپاشی بیشتر کمک می کند. لبنان در برابر پارلمان منتخب قرار دارد که نماینده واقعی مردم است به همین دلیل نیاز است که تفاهم حاصل شود اما آمریکا می خواهد شروط خودش را تحمیل کند اما این بار شکست خواهد خورد زیرا ملت لبنان پس از اینکه طعم آزادی و عزت را چشیدند امکان ندارد که دستورات آمریکا را بپذیرند.

310310

کد خبر 1679306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =