دهم دی روز ملی مشهد شد

روز دهم دی به عنوان روز ملی مشهد به تصویب اعضای شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی رسید.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی گفت: مشهد ظرفیتهای فرهنگی قوی دارد که میتوان از این ظرفیتها استفاده کرد.

آیت الله سید احمد علم الهدی با بیان اینکه مردم مشهد در دهم دی حضور فعالی بر علیه رژیم طاغوت داشتند افزود: نقش زنان و کودکان که در این روز به شهادت رسیدند نیز بسیار موثر بود.

وی با بیان اینکه نامگذاری نباید فقط محدود به اسم گذاری تنها باشد افزود: از این نامگذاری باید برای تولید ظرفیت استفاده و از نخبگان انقلابی و مبارزاتی مردم این شهر در برنامه ها استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: حضور بانوان با حجاب در مقابله با رژیم ستم شاهی شخصیت مجاهدانه آنها را نشان می‌دهد.

وی افزود: باید دبیرخانه روز ملی مشهد در شهرداری به عنوان مسوول این موضوع تشکیل و کارهای مرتبط با آن دنبال شود.

هم اکنون شهرهای شیراز، ایلام، اردبیل، کرمانشاه، زنجان، همدان، گرگان، قزوین، اصفهان، تبریز و بوشهر هر کدام در تقویم یک روز مشخص بنام خود دارند.

استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: انتخاب روز ملی مشهد، یک ظرفیت بی نظیری را در خود دارد که باید به آن نیز اندیشید.

یعقوبعلی نظری افزود: انتخاب این روز می‌تواند مبتنی بر معرفی حضرت رضا (ع)، واقعه مسجد گوهرشاد به عنوان یک نماد مرتبط با عفاف و حجاب و یا بر اساس مجاهدت های مردم در سال ۱۳۵۷ که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی با اهدای شهدا این راه باشد.

وی ادامه داد: واقعه ده دی این ظرفیت مناسبتی را بر اساس شواهد تاریخی، تمدنی را در خود دارد.

هم اکنون شهرهای شیراز، ایلام، اردبیل، کرمانشاه، زنجان، همدان، گرگان، قزوین، اصفهان، تبریز و بوشهر هر کدام در تقویم یک روز مشخص بنام خود دارند.

46

کد خبر 1679386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =