۰ نفر
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
تیلرسون هم دادگاهی شد

ایسنا نوشت: براساس یک پرونده قضایی، اولین وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ به عنوان یک شاهد در پرونده محاکمه تام باراک، مشاور ترامپ که به اتهام جاسوسی و لابی‌گری برای امارات بازداشت شد، حضور خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وکیل مدافع باراک در نامه‌ای به برایان کوگان، قاضی دادگاه ناحیه‌ای فدرال آمریکا درخواست کرد که رکس تیلرسون، اولین وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا روز دوشنبه در دادگاه شهادت دهد.

وکیل مدافع باراک گفت که دادستان‌های فدرال تاکید کرده بودند که تیلرسون را برای شهادت فرا بخوانند اما سپس گفتند که او به دلایل "برنامه‌های شخصی" پس از تاریخ ۴ اکتبر حضور نخواهد داشت.

وکلای باراک گفته‌اند که وزارت امور خارجه ایالات متحده و خود ترامپ از تماس‌های باراک با مقامات خاورمیانه مطلع بودند؛ اقدامی که نشان می‌دهد باراک قصد نداشت که یک عامل و گماشته خارجی باشد.

تیلرسون اظهار نظر فوری در این خصوص انجام نداد. همچنین سخنگوی دفتر دادستانی ناحیه شرقی نیویورک در بروکلین به درخواست برای اظهار نظر پاسخی نداد.

باراک اعلام کرده که گناهکار نیست. وکلای او هم گفته‌اند که روابطش با مقامات اماراتی بخشی از وظایفش در راه‌اندازی شرکت‌ سرمایه‌گذاری "کلونی کاپیتال" (Colony Capital) که امروزه به عنوان "گروه دیجیتال‌بریج" شناخته می‌شود، بود و همچنین گفته‌اند که هیچ مدرکی درخصوص موافقت او نسبت به پیروی خط‌ مشی امارات متحده عربی وجود ندارد.

دادگاه هیئت منصفه در تاریخ ۱۹ سپتامبر شروع شد. طی هفته اول، دادستان‌ها ایمیل‌ها و پیام‌های کتبی باراک را ارائه کردند. دادستان‌ها گفته‌اند که باراک هرگز به دادگاه کل ایالات متحده درخصوص ارتباطش با امارات خبر نداده بود.

وکلای باراک معتقدند که حضور تیلرسون برای شهادت در روز دوشنبه به وکیل مدافع باراک این امکان را خواهد داد تا فرصت بیشتری جهت سوال‌وجواب و راستی‌آزمایی از تیلرسون داشته باشد.

311311

کد خبر 1679429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =