تیر خلاص یامگا بر رکورد ۲۱۰ روزه قلعه‌نویی

ورزش سه نوشت: گل‌گهر و امیر قلعه‌نویی پس از پانزده بازی شکست‌ناپذیری، باز هم برابر استقلال طعم شکست را تجربه کردند.

پس از بازی برگشت استقلال و گل‌گهر در فصل گذشته که با پیروزی ۲ بر یک آبی‌پوشان و در یک مسابقه جنجالی رقم خورد، یک بار دیگر امیر قلعه‌نویی برابر تیم سابقش شکست خورد تا رکورد نباختن های او پس از ۲۱۰ روز به پایان برسد.

در شرایطی که به نظر می رسید استقلال و گل‌گهر امتیازات را تقسیم خواهند کرد، اما ارسال جلالی برای حردانی و بی‌احتیاطی قاسمی‌نژاد، باعث شد تا عرب براقی به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمیده و بهترین موقعیت ممکن نصیب تیم ساپینتو شود. یامگا نیز پشت این توپ ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد تا استقلال دست پر از سیرجان برگردد.

نکته مهم این بازی، شکسته شدن رکورد نباختن‌های قلعه‌نویی و گل‌گهر بود. پس از بازی برگشت آبی‌های پایتخت و سیرجانی‌ها که با برتری ۲ بر یک تیم فرهاد مجیدی به پایان رسید، آنها در پانزده دیدار متوالی شکستی را تجربه نکرده بودند، تا اینکه دوباره و برابر استقلال بازی را واگذار کردند.

در این حد فاصل، گل گهر موفق شده بود تیم های آلومینیوم، مس رفسنجان، نفت مسجدسلیمان، هوادار، ذوب آهن، تراکتور، ملوان و پیکان را شکست دهد و در جدال مقابل تیم های پیکان، سپاهان، شهرخودرو، فولاد، مس رفسنجان، سپاهان و مس کرمان به نتیجه تساوی دست پیدا کند.

در واقع پس از دیدار استقلال و گل گهر که در تاریخ ۱۵ اسفند سال قبل برگزار شد، تا روز گذشته و به مدت ۲۱۰ روز، این تیم و امیر قلعه‌نویی مقابل حریفان متحمل شکست نشده بودند تا باز هم این تیم سابق ژنرال باشد که موفق به شکست این مربی پرافتخار شود.

درباره آخرین شکست گل گهر تا پیش از بازی دیروز نیز باید این نکته را متذکر شد که در بازی برگشت فصل قبل برابر استقلال، کوین یامگا توانسته بود هر ۲ گل تیم مجیدی را به ثمر برساند. گل اول روی ریباند خطای پنالتی بود که فروزان در گام نخست موفق به مهار آن شده بود و گل دوم نیز روی پنالتی لحظات پایانی بود که باز هم توسط وینگر فرانسوی به گل تبدیل شده بود.

در بازی دیروز نیز باز هم این کوین یامگا بود که توانست با فریب فروزان، توپ را وارد دروازه گل‌گهر کند تا استقلال با کسب سه امتیاز، سیرجان را به مقصد تهران ترک کند.

۲۵۸ ۲۵۸

کد خبر 1679509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =