نماینده مجلس : هدف مصوبه شورایعالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود ، نه بستن

فرهنگی ، نماینده تبریز گفت: شما می گویید دولت قبل انگیزه و اراده نداشته است، شما که دارید چرا با روش صفر و صد موضوع را دنبال می کنید، هدف مصوبه شورایعالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.

محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به دولت و نهادهای مسئول و مرتبط با شرایط و حوادث اخیر کشور، گفت: تا چه زمانی ضعف عدم پیش بینی صحنه هایی که در روزهای اخیر رخ داد را شاهد خواهیم بود و تا چه زمانی این شرایط ادامه دارد؟ سهم نهادهای مختلف فرهنگی، آموزشی، نظامی و انتظامی و امنیتی در جلوگیری از ابعاد مختلف این قبیل حوادث چیست؟

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم با اشاره به موضوع فضای مجازی، افزود: در هیچ جای دنیا فضای مجازی مانند کشور ما بدون ضابطه و قید و بند نیست، اتحادیه اروپا مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) را دارد، شورایعالی فضای مجازی نیز در ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ مصوبه ای داشت اما چرا دولت آن را اجرا نکرده است.

فرهنگی یادآور شد: شما می گویید دولت قبل انگیزه و اراده نداشته است، شما که دارید چرا با روش صفر و صد موضوع را دنبال می کنید، هدف مصوبه شورایعالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.

وی تصریح کرد: چرا دولت سکوها و پلتفورم های داخلی را تقویت نمی کند. دولت و دستگاه های مختلف اینگونه منفعل عمل نکنید، مبتکرانه عمل کنید.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1679515

برچسب‌ها